דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רמת הגולן ספורו של הדרוזי סלים שופי

 

הרבה סיפורי שושו מלויים את חיו של סלים שופי, שהחל את דרכו הביטחונית בגיל 16 מספיק שאציין את אנשי רמי המעלה מהצמרת הפוליטית הביטחונית, שהשתתפו בלוויתו בשנת 2012 בגיל 82 בהשתתפות האלוף דיין וראש השב"כ לשעבר חברו לסיירת דיכטר , על מנת שנבין מעט על פועלו של האדם שחבר למדינת ישראל כאשר עוד קרטעה במעלה הקמתה.

מהמעט שניתן לספר על סלים ,שנולד בכפר מגדל שמס ,כאשר עדיין הייתה תחת ריבונות סורית ,היא פעילותו המבורכת להברחת יהודים מסוריה לישראל ,בין היתר גם השלוב של אומץ ליבו הרב בפעילות ביטחונית שאין לפרטה.

בהמשך לפעילותו גם לאחר מלחמת השחרור עבר סלים שופי להתגורר בארצנו על מנת להגן עליו ועל משפחתו,מעט אור לפעילותו הינם הספור הידוע על הקצין הדרוזי בסיירת מטכל,שחלק מחייו בילה מעבר לגבול הסורי במשימות בדד ובמשימות שהשתיקה יפה להם.

קשר מהאגדות המודיעין ,קשור לחילוצו של ראש הממשלה של היום וצוותו ממורדות החרמון בעת שחזרו מעבר לגבול ממשימת מודיעין, בתקופת מלחמת יום כיפור,את הסיפורים הנלחשים לעברו הביטחוני לא רצה סלים לספר לאף אחד,מרבית סודותיו ועברו חולקים כיום את קברו , בהזכרה למותו שנערכה כחודשיים לאחר מותו הגיע ראש הממשלה וחלק כבוד לחברו ליחידה במשפט  אחי אתה. אחי לנשק. אחי לנ צח, באותה עת ספד לו גם שר הביטחון ברק .

לאחר המלחמה חזר סלים שופי לרמת הגולן, בכפרו קיבל לידיו את רכושו שנעזב על ידו בעת שעבר להתגורר בישראל, על אדמותיו בנה את בייתו בפאתי מגדל שמס ,כפר הולדתו מעל לברכת רם שאותה כה אהב,ביתו הפתוח וחבריו הרבים בזכות אישיותו ופועלו הביאו זרם מבקרים לביתו החדש וישיבה רוגעת ביינות לעצי הפרי וחצרו שמקיפים את בייתו.

ביתו שהפך בהמשך ,גם לבית קפה ומסעדה בקומת הקרקע ,וחנות למיצים טבעיים,דוכני פירות העונה בביתן הסמוך , בנוסף בנה שירותיים למבקרי המסעדה ובית הקפה.

לאחר חזרתו לביתו במגדל שמס ,נבחר סלים כראש מועצת הכפר ובזכות קשריו האמיצים עם צמרת המדינה הצליח להביא את הקדמה לכפר ולרמת הגולן בזכות חיבורה לרשת החשמל,המים ושאר השירותיים המוניציפאליים הנדרשים.

את בייתו של אביו והמסורת של האירוח הדרוזי המושתתים על כבוד ,גאווה ואירוח בסבר פנים , מפעיל בנו בדרך רוחו של אביו.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור