דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רמת הגולן צומת וואסט פארק הפסלים בפארק מאגר עורבים

 

ממש ממול למרכז התיירותי ממוקם פארק מאגר עורבים, שבו ממוקם פארק הפסלים , פסלים אלו הוצבו לזכרו של אסף רז בן המושב שעל , פארק מאגר העורבים ,הוקם בשיתוף פעולה של הקקל ומועצת הגולן, שמו של הפארק נבע מהכמות הגדולה של העורבים שהקימו את ביתם בסביבה , ואכן המבקרים באזור  מבחין  מעל לראשם בכתמים השחורים של כנפי העורבים, יש ומחנים את רכבם בנקודה החניה ומתחילים לסייר מסביב .

פארק הפסלים בפארק העורבים ,הממוקם בין חורשת איקליפטוסים ומרוצף בשביליו באספלט, הינו פארק במסלול סיבובי המשובץ בפסלי בזלת,חלקם של הפסלים השתמשו בגושי סלע גדולים , חלקם של הפסלים הם אומנות מופשטת פיגורטיבית חלקם דמויות גרוטסקיות וחלקם חציבה ליצירת תבליטים בגושי הסלע.

חלקם של האמנים משחקים בגווני השכבות ביצירתם במיוחד בעת יצירת תבליטים,כאשר ביצירה משתמשים הן בתבליט והן בשקע שנחצב, בבחינת שקע והיפוכו,חלק מהאומנים יצרו שילבום של אבנים כמו רוגמים ,חלקם על בסיס וחלקם יוצא מן האדמה,יש אפילו אומנים שהדביקו חלקי מוזיקה צבעונית על היצירות בבחינת הוספת עדי לפסל.

הפסלים משובצים בשני צדדיו של המסלול הסיבובי, אני אישית אהבתי את פסל תבליט החבל הכרוך והקושר את גוש הסלע  כמו מעשה כליאה ,כמסר של החבל הרך גובר על הסלע הקשה ,בבחינת המשחק הידוע אבן נייר ומספרים,  מומלץ לביקור בסיור מעגלי של זמן קצר.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור