דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ויטנברג האוניברסיטה של העיר City University of Wittenberg

 

האוניברסיטה ממוקמת ברחוב    Collegienstrasse

את האוניברסיטה בכיר ויטנברג הקימו בשנת 1502,בידיו של הנסיך פרדריק מהשושלת הסקסונית, הרקטור הראשון היה הפרופסור מרטין פוליש שהגיע מהאוניברסיטה של לייפציג,את הכספים להקמתה קבלו מכנסיית הארמון המטרה הייתה להכשיר אנשי כמורה בעבור הכנסייה.

כאשר התגוררו בעיר מרתין לותר וחברו לתנועה הרפורמצית פיליפ מלאנשטון ,שניהם לימדו פילוסופיה ותיאולוגיה באוניברסיטה , בתקופת ההקמה את האוניברסיטה הקיפה חומת אבן שלאחר מלחמת העולם השנייה החליף גן הנקרא הגן הבוטני על שם מרתין לותר .

כיוון שחלק גדול מתלמידי האוניברסיטה היו מצפון גרמניה , הם הושפעו ממוריהם בתנועה הרפורמצית הפרוטסטנטית , והחלו להפיץ את תורת הזרם הנוצרי החדש, הן לותר והן מלאנשטון , החלו לשנות את אופי הלימוד הקתולי באוניברסיטה ,לכוון של הרעיון הפרוטסטנטי בתחום הפילוסופי והתיאולוגי ,תורת הזרם החדש לא מצאה חן בעיני שלטונות האוניברסיטה וחלק מן סגל ההוראה ופרצו ויכוחים בינם הקתולים לפרוטסטנטים.

בשלב הזה עזבו המורים הפרוטסטנטים, את האוניברסיטה ,שהמשיכה בקו הלימוד הקתולי המסורתי עד אשר היא נסגרה כאשר ירדה מגדולתה בתחילת המאה השמונה עשר,חלקה מהאוניברסיטה הישנה המשיך כספרייה לספרי קודש, והחלק האחר בעזרת עורך הדין Thomasius והפילוסוף וולף האלי הפך לסמינר למטיפים תחת אוניברסיטת University of Halle באיחוד ובארגון מחדש בתקופתו של נפוליאון .

לאחר שנפוליאון סולק ,המשיכה האוניברסיטה כבית ספר לסמינרים לפרחי כהונה ומטיפים,בשנת 1994 נערכו חגיגות השלוש מאות שנה ליסוד האוניברסיטה  ובשנת 2003 היא הפכה שוב לאוניברסיטה רגילה, כתוצאה מכך מבנים ברחבי העיר הפכו לשלוחות לאוניברסיטה ונבנו בה מבנים חדשים.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור