דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברלין טיילת נהר השפרה ברובע ניקולאי

 

בצמוד לנהר השפרה  קיימת טיילת שפרה שבה ניתן לעבור ולטייל מארמון שרלוטנבורג דרך ההגעה בקווי האוטובוסים: 109, 110, 145   ,הארמון הממוקם ליד Spandauer Damm , שלושה ק"מ מתחנת הרכבת Zoo . הטיילת נמשכת עד לגשר ינוביץ ,

בעת המעבר בטיילת שפרה , חולפים על פני ארמון הנשיאות ליד הרייכסטאג, כיוון שמתקיימות לפעמים על המסלול עבודות שיפוץ ובינוי,פשוט עוברים לצד השני של הנהר בגשר הקרוב וממשיכים,בברלין קיימים גשרים רבים יש הטוענים שמספרם נע בין אלף לאלף משש מאות תלוי בכמות הבירה שלגם סופר הגשרים בזמן נתון.

המשך מעבר ליד פארק טיררטן , היכל ההופעות בית תרבויות העולם ,תחנת הרכבת של רחוב פרידריכשטראסה ,אי המוזיאונים ,הקתדראלה הגדולה של ברלין, חולפים ליד רובע ניקולאי ,לכוון גשר ינוביץ .

טיילת נוספת קיימת לאורכו של יובל תעלה של השפרה לאורכה של העיר ברלין המסלול כולל דרך ארוכה יותר המתחיל ברחוב  איינשטיין בחלקה המערבי של העיר גם כאן מתחיל המסלול ליד ארמון שרלוטנבורג , המסלול חולף ברובע טירגרטן בקרבה לכיכר פוסדאם ולגן החיות, בשלב הזה חובר המסלול לנהר השפרה ברובע קרויצברג , מסלול מעט שונה ממסלול טיילת השפרה השני.

שייט על נהר השפרה Spree  

כדאי לעבור את החוויה הנחמדה ,מעבר לחוויה התיירותית ,השייט על השפרה המשמש גם כנתיב תחבורה ציבורית וניתן לשלב אותו בנסיעה לאטרקציות או סתם למעבר מול אטרקציות ומבנים בעיר ברלין, השייט חוסך גם את הצפיפות של התעבורה בברלין.

השייט על נהר השפרה מבוצע בידי מספר חברות ,בחודשים אפריל עד סוף חודש אוקטובר,זמן השייט נע בין שעה לשלוש שעות, ניתן לשוט בין מספר אתרים בחלק מהתחנות,ניתן לערוך סיור גדול לאורך כול המסלול .

יש אפשרות לשלב את השיט בחלק מן החברות , בארוחה בצהרים או סיור לילי המשולב גם בארוחת ערב, חלק מהחברות מציעות סיור בלוית משקה קל, או סתם שייט רגיל ,סוג השייט נקבע לפי רצונכם לסוג השייט, מזח יציאה לדוגמא הוא ארמון  Schlossbruecke   או  Bonhoeffer Ufer או תחנת רחוב פרידריכשטראסה או בית התרבויות העולם .

במסלול השייט חולפים על פני מבנים בסגנון העתיק המשולבים במבנים חדשים בסגנון עיצובי מודרני חולפים על פני הברלינר דום ,הרייכסטאג ,ארמון שרלוטנבורג.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור