דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

הקתדראלה הצרפתית והדומו

 

Franzosischer Dom -   French Cathedral

הכנסייה הממוקמת בכיכר Gendarmenmarkt, ברובע מיטה בחלק הצפוני של כיכר Gendarmenmarkt.

תחבורה רכבת תחתית קווים U2, U6 ואוטובוס  N6 לתחנת Stadtmitte , קו   U6 ואוטובוסים מספר  147, N6 לתחנת  Franzosische Str .

 

הכנסייה הפרוטסטנטית הזאת הוקמה בשנים 1705-1705 , על מנת לענות לצרכים של הקהילה הצרפתית באזור, בשנת 1780 הרחיבו את הכנסייה בהוספת הדומו Franzosischer Dom  והצריח שגובהו 55 מטר, כמו כן בפתחי החלונות שובצו ויטראזים המכניסים תאורה מקסימה לחלל הכנסייה, עוד הוספו באותו שיפוץ זוג הכיפות הזהות בסגנון צרפתי גרמני בלא קשר לסגנון בניית כנסיות .

 

כמו מבנים רבים בברלין גם כנסייה זאת נהרסה בחלקה ושופצה למראה הנוכחי בשנת 1977 , כאשר למבנה הוספה קומת ביניים ואולם למוזיאון ,בשנת 1977 גם נפתח בכנסייה מוזיאון הנקרא Hugenottenmuseum , שבו מוצגים תולדותיהם של המהגרים הצרפתיים ההוגוטים שקבלו עקב הרדיפות אחריהם ,את רשותו של המלך פרדריך הגדול להתיישב באזור ולהקים את הכנסייה הצרפתית, בנוסף נפתח במתחם המוזיאון החדש מסעדה .

 

מוזיאון הכנסייה הצרפתית הפרוטסטנטית מציגה תערוכה קבועה להיסטוריה של הפרלמנט הגרמני כתשובות לשאלות על ההיסטוריה הגרמנית.

 

מגדל הצריח שנבנה בשנת 1977 ולאחר שיפוצו ,משמש בתשלום ,לצפייה בנוף מסביב כאשר עולים לראשו כמרפסת תצפית מעל לגגות,העלייה כרוכה בטיפוס ב  254 מדרגות מתפתלות,( חמצן להביא מהבית) .

 

האקוסטיקה הטובה בחלל הכנסייה ,מאפשר קיום מופעים שונים בכנסייה .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור