דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברלין ככר פוטסדאם מוסדות קולינריים שהיו בעבר

 

מוסדות קולינריים שהיו בעבר בכיכר פוסטאדם וסביבתו טרם מלחמת העולם השנייה שנעלמו .

בנין  האוס פאטרלנד

בחלק המזרחי של כיכר פוטסדאם ,ברחוב שטרזמן ממול לתחנת הרכבת פעל מבנה האוס פאטרלנד   Haus Vaterland ,שנבנה בשנת 1911 , אז הוא נקרא Haus Potsdam   ,שכלל מתחם מזון ענק שכלל מסעדות רבות חלקם ענקיות כמו מסעדת פיקדילי בעלת תכולה של מעל לאלפים חמש מאות מושבים, במבנה אף היה אולם תיאטרון בעל מעל לאלף מושבים המבנה כלל גם משרדים למסחר.

לאחר פרוץ מלחמת העולם הראשונה שונה שם בית הקפה פיקדילי לשם קפה פאטרלנד , לאחר המלחמה עבר שינויים לטובת מרכז שעשועים ומזון ונפתח מחדש בשנת 1928, התיאטרון הפך לבית קולנוע והמסעדות שהיו במבנה יכלו להכיל כשמונת אלפים סועדים בעת ובעונה אחת,המבנה פעל עד מלחמת העולם השנייה ונהרס בעת ההפצצות של בנות הברית על ברלין.

סיפורו של בית הקפה יוסטי Cafe Josty

 

התחלת בית הקפה ,שמוקם במפגש כיכר פוטסדאם עם רחוב בלוויו ,היה בבית מאפה של שני אחים שווצרייים ,שהקימו את מפעלם בשנת 1793 במקום, שלוש שנים לאחר מכן פתחו גם בית קפה במקום,בית הקפה אף נדד לאורך השנים למקומות חדשים אך חזר למקומו, אורחיו המפורסמים היו אנשי רוח וסופרים.

 

בשנת 1930 נסגר המקום למרות המוניטין והוותק , את בית הקפה יוסטי החליפו בעלי בתי קפה שונים ששינו את שמו , כדרכה של מלחמת העולם השנייה נחרב המקום בהפצצות, כרצון לשחזר את ההיסטוריה,נפתח בית הקפה הקפה יוסטי מחדש בשנת 2001 במרכז סוני ביחד עם בר יוסטי.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור