דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סלימה מצודת מנואל port manoel

 

מצודת מנואל על שם המסטר הגדול מנואל הפורטוגזי, נבנתה בשנים 1723-55 ,המצודה ממוקמת על חוף האי מנואל להגנת נמל האי   Marsamxett Harbour ,ומעגן הספינות של העיירה סלימה במזח Sliema Creek   בחלק הצפון מערבי של העיר וולטה, מצודה מוגנת בתעלות וחומות בסגנון כוכב .

המצודה מוקפת חומה וחפיר וארבעה מיצדיות אחת בכול פינה של המצודה ,שתים מהמצדיות ממוקמות בחזית המצודה לכוון הים והנמל,השתים האחוריות הגנו על הכניסה היבשתית בגשר המחבר בין האי מלטה לאי מנואל.

במצדית הימנית בחזית הים נותר מבנה המגן על התותחים ,בין המצדיות חומה שבחזיתה שער כניסה עם מגדל שמירה מעליו בקו החוף ,מכיוון הים מוגן בעמדות מגן ,בחצר המצודה ממוקמים ארבעה מבנים בני שתי קומות ,שנים אנכים ,שאחד מהם הוא הקפלה, שני מבנים של המגורים הניצבים לים כוללים אכסדרה עם עמודים בחזיתם המלבנית.

         

לפני הכניסה האחורית והראשית של המצודה נבנה מגדל מיצדית בעל חזית משולשת שמטרתו הגנה על הכניסה, שנותר בחלקו עקב ההפצצות במלחמה .

המצודה כונתה בתחילה בשם Isolotto ,שתוכננה בידי האדריכל הצבאי הצרפתי Rene Jacob de Tigne ,אך הושלמה בידי האדריכל Charles François שאף נקבר בקפלה St. Anthony’s Chapel שנבנתה במצודה ,בתחילה שרתה המצודה את האבירים ולבסוף את הצבא הבריטי שהוסיף תותחים למצודה בשנת 1906 .    

במהלך מלחמת עולם השנייה הוצבו תותחים נגד מטוסים במצודה וסביבתה ,כתוצאה מכך ספגה המצודה פגיעות רבות, בשנת 2010 עברה המצודה שיפוץ ושיקום .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור