דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מרשלוק מצודת סנט לוציאן Fort St. Lucian

 
מצודת סנט לוציאן  Fort St . Lucian
המצודה נפתחת לקהל לקבוצות של 2-5 אנשים בימי שבת בשעות 9:00-10:00-11:00 , לקבוצות גדולות יותר יש לתאם בטלפון  2223317 .
המצודה ממוקמת בחלקו המערבי של כפר הדייגים Marsa xlokk ,על לשון בין כפר הדייגים לבין  Birzebbuga,  זהו מבצר שהוקם להגן על מפרץ Marsaxlokk Bay  כמו עוד מבצרים ועמדות שמירה לאורך קו החוף , עמדות ומבצרים אלו הוקמו להתרעה והגנה מפני אוניות שודדים וכוחות אויב תורכיות, זהו מבצר מסיבי שנבנה בשנים 1610-11  בידי הגרנד מסטר  Grand Master De Wignacourts ,בפעולתו הראשונה הגן המבצר , מפני פלישת ששים אוניות תורכיות על המפרץ, המצודה שוכנת על קו החוף ונמוכה מעל תנאי השטח מסביבה , ועקב מיקומה לא היה ניתן לשגר אותות איתות לבשר על התקרבות כוחות עוינים למלטה, בעת הכיבוש הבריטי הורחבה המצודה ובוצרה בתוספות מגן נוספות כמו תעלת מגן, מצדיות ,הצד הפונה אל הים חוזק בחומות ושלושה עמדות  תותחים ,כיום העמדות רייקות והתותחים סולקו .
 
בתקופה ההיא נבנה המבצר כמרובע והוצבו בו ששה תותחים וחיל משמר של אבירים, מסביב נחפרה תעלה והכניסה הייתה מעוקלת להגנה טובה יותר, במצודה נבנתה קפלה קטנה לקדוש סנט לוסיאן, לאחר עזיבת הבריטיים נשתכחה המצודה, ונעשה במבצר שיפוץ אמיתי.
 
לצורך פתרון בעיה זאת של תקשורת, הוסיפו בגבעה השולטת מאחורי המצודה ,בכנסייה העתיקה  st. Gregorio של הכפר Zejtun על הכנסייה שני מגדלי תצפית ומעבר פרוזדור מבוצר, שקירותיו בוצרו   עם חלונות ,ממגדלים אלו  ניתן היה לתצפת לכוון הים ולנמל הגדול בוולטה, מגדל נוסף הוצב בכנסייה בכפר סנט תומאס St. Thomas, מגדלים אלו אפשרו העברת אותות בקלות למצודות של הנמל הגדול,בתקופת מלחמת העולם השנייה שימשו מבנים אלו כמחסן תחמושת וכיום משתמשים בהם כמרכז החקר הימי במלטה לדיג ושימור . 
 
 
בניית אתרים - שרקור