דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קתדראלת Ta Pinu Sanctuary

 
קתדראלת  Ta Pinu Sanctuary Our Lady of Ta  Pinu    

כניסה חופשית הקתדראלה פתוחה בימי שני – שבת בשעות 09:30- 16:30 , נערכים סיורים מודרכים בכמה שפות, טלפון  22556187.

 

איך להגיע  הכנסייה הקתולית הבודדת באי גוזו שבמלטה, ממוקמת על שלוחה של גבעה בגובה של 100 מטרים, כשלושה קילומטרים צפונית-מערבית לעיר ויקטוריה וכחצי קילומטר ממזרח לכפר קארב  Gharb   שבתחומו היא נמצאת.

מידע  

הכנסייה המוכרת ככנסייה לאומית   National Shrine , הכנסייה שהחלה את דרכה כקפלה קטנה במאה ה  15 ונודעה כקפלת האצילים, נחשבת  כאתר צליינות פופולארי ואחת הכנסיות החשובות במדינה.

קתדראלה המושכת מאמינים רבים ומבקרים רבים בלא שייכות לדת, בקתדראלה ניתן לראות כאלפים דמויות מגולפות בנושאים שונים הקשורים לדת, שני חדרים עמוסים במכתבי תודה על הניסים אשר חוללה פטרונית הכנסייה הקדושה גברתנו  Our Lady of  Ta Pinu .

 

כיוון שהחלה את דרכה כקפלה קטנה שעמדה בפני הריסה בפקודת הארכיבישוף , אך האגדה מספרת שההורס שהניף את ידו עם פטיש להרסה נשברה ידו והיא נשארה על כנה הכנסייה הידועה בזכות שמם של מייסדיה משפחת  ta Gentili  שתרמה את הכסף לבנייתה בשנת 1545 היא נפתחה בשנת 1575 , שופצה שוב בשנת 1615 בזכות משפחת  Pinu Gauci   שרכשה אותה ומכן התווסף לכינוי שמה  Pinu , משפחה זאת תרמה בשנת 1619  לכנסייה את מזבח האבן שעליו מצייר ציור הבתולה   ושיפץ את המבנה מזבח זה משמש את הכנסייה עד יימינו.

 

עד שנת 1883 חייה של הכנסייה הכפרית התנהלו כשגרה, על פי האגדות בשנה זאת שמעה האיכרה הרווקה  Karmni Grima   ב 22 בחודש יוני הבת קול שיצאה מן המזבח  , בת הקול צוותה עלייה לומר שלוש פעמים את התפילה אווה מריה, לזכר אותם שלושה ימים שהמאמינים חושבים כי האם הקדושה מריה ששהתה בקברה שלושה ימים בטרם עלתה לשמים.

 

לאות תודה בת הקול סיפרה לה,  כי מחלת אמה תעבור בזכותה של מרי הבתולה , כעבור שנתיים התרפאה האיכרה והנס נגלה, בתחילה התייחסה הכנסייה בספקנות לאגדה , אך שלושים שנה לאחר מכן בשנת 1920 , הוחלט לבנות כנסייה חדשה  במימון האפיפיור  , הכנסייה החדשה נפתחה בשנת 1930 ובאותו מעמד היקנה האפיפיור  לכנסייה את קדושתה והעניק זר כוכבי חסד וניסים סביב ראשה של הבתולה , הוא אף הוסיף בהכרה  לסגולות הריפוי הנמצאות בה, מאמיני הכנסייה מאמינים בסגולותיה ומאז הפך המקום להיכל עלייה לרגל על מנת להתפלל בתקווה למצוא מזור לתחלואיהם .

 

האפיפיור פאולוס יוחנן השני ביקר בכנסייה בשנת 1992 והעניק אז את חמשת כוכבי הזהב להילה מסביב לראשה של מריה בציור על המזבח .

 

הכנסייה החדשה נבנתה בסגנון רומנסקי חריג כמבנה בצורת צלב עם כיפה , לצד הכנסייה מגדל פעמונים בגובה 61 מטר, שבכול צד שלו מוצב שעון, בחלק מהקפלה הקדומה שבה נמצא קברה של האיכרה גריפה , השתלב אפסיס מאחורי המזבח, הקירות החשופים של הכנסייה עומדים בניגוד לעושרה של הכנסייה, מתחת לכיפה באולם התפילה ממוקם פסלה של מריה , עוד בכנסייה שישה רצפות פסיפס ו76 חלונות ויטראז' עם ציורים ואלמנטים נוצריים.

 

בחזית הכנסייה לכוון מזרח עולה שביל למרומי גבעת Ta Ghammar   בגובה 182 מטר שבראשה הוצבה קפלה קטנה , לאורך השביל ממוקמים פסלים בגודל טבעי המספרות את 12 התחנות שעבר ישו בדרך לצליבה . 
 
 
בניית אתרים - שרקור