דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מוזיאון חיל האוויר The Aviation Museum

 
מוזיאון  חיל האוויר   The Aviation Museum
הכניסה בתשלום
כתובת המוזיאון   Ta Qali
טלפון  21 416 095
תחבורה למוזיאון  
המוזיאון פתוח בימי  השבוע בשעות 09:00-17:00
מידע על המוזיאון 
מוזיאון חיל האוויר המלכותי ממוקם בשלושה הנגרים של מטוסים של חיל האוויר המלכותי לשעבר, בתצוגותיו מציג המוזיאון תערוכות מרתקות של מגוון מטוסים מתקופות שונות שהיו במלטה בתקופות שונות, מגוון זה מספר את תולדות התעופה במלטה , לפני מלחמת העולם השנייה ולאחריה וההיסטוריה המתלווה אליה,בין המוצגים מוצגים בעלי חשיבות היסטורית מיוחדת למדינת מלטה.
 

במהלך מלחמת העולם השנייה הפכה מלטה לבסיס של צוללות ומטוסים של הבריטים , כיוון שכך החליטו כוחות הציר בשנת 1942 ,למחיקת האי באמצעות מצור ימי על תושביו והפצצות בלתי פוסקות על האי .

 

תושבי מלטה שהתגייסו להילחם בצבאות הרשע התחפרו באדמה ויחידות של לוחמים ,אנשי צי וטייסים נשלחו לעזרה, חיילים אלו נלחמו בגבורה למרות שמלטה הפכה לנקודה המופצצת ביותר עלי אדמות ,כיוון שנותרה בודדה תחת שלטון בעלות הברית ,לאחר שכוחות הציר כבשו את אירופה ואפריקה .

 עצם היותו של האי כעצם בגרונם של כוחות הצי בזכות לחימתם מנעו וגרמו נזקים לשיירות המזון והאספקה בדרכם לכוחות הציר באפריקה ,מטוסי הוריקנים והספיטפיירים המעטים שהצליחו להגיע להגנת האי,לחמו בגבורה עילאית ביחס של אחד לשלו על הגנת שמי האי ובניסיון למנוע את ההפצצות.

 

ריי פלדינו ומשפחתו שסריטתם הביאה למימוש רעיון הקמת המוזיאון האווירי ,חרשו בעזרת חבריהם וליקטו מרחבי האי את שרידי המטוסים ,חלקם של המטוסים נישלו מהים ,חלקם הובאו מתרומות של אנשים ברחבי העולם ומתוך חלקים אלו הורכבו במלאכת חיבור פאזלים הוקם האוסף.

 

בתצוגות המוזיאון מבחר מטוסים רב כולל מטוסי ספיטפייר  והוריקנים שהיו מטוסים בריטיים בתקופת המלחמה, משפחות וילדים נהנים לבקר וכמובן אנשים המתעניינים בהיסטוריה ובעמידה האמיצה של טייסיה בעת המלחמה, כיוון שבמוזיאון רואים את סיפורם של טייסים אמיצים אלו. 
 
 
בניית אתרים - שרקור