דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

וולטה בירגו מוזיאון המלחמה National War Museum

 
מוזיאון המלחמה   National War Museum
המוזיאון נקרא גם מוזיאון בירגו
כתובת המוזיאון המוזיאון ממוקם במקלט מבנה המכונה ההיכל הישן של מבצר סנט אלמו בעיר וולטה
  old Drill Hall of Lower Fort St Elmo, Valletta  ליד  השער של   Couvre Porte Gate בעיירה   Vittoriosa   באי מלטה
טלפון     21222430
תחבורה למוזיאון  מהתחנה המרכזית בוולטה אוטובוסים מספר 2,3 לרדת בתחנת  Vittoriosa/Birgu .
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-17:00 , כניסה אחרונה 16:30 , סגור 24, 25, 31 בדצמבר, 1 בינואר יום שישי הטוב .
מידע על המוזיאון 
המוזיאון כולל שני חדרים ששוקמו במקלט תת קרקעי  , אולמות וחדרים לתצוגות קבועות , אך גם לתערוכות מתחלפות, אוספיו אשר נאספו בשנים רבות כוללים  מגוון של נושאים, בהיבטים של  שתי מלחמות העולם הראשונה והשנייה,בתחילה מתייחסת התערוכה לסיבות אשר הביאו לפרוץ המלחמות, פיתוחי הנשק ופיתוח אמצעי לחימה , כיצד עברה מלטה את תקופות המלחמה בעיקר במלחמת העולם השנייה,בתנאים שאינם אנושיים, תוך עמידה בתלאות עד סיום המלחמה .
 
המוזיאון מציג את חיי היום יום בתקופת ההפצצות, מלטה הופצצה לאורך כול המלחמה בידי חיל האוויר הגרמני והאיטלקי במיוחד בשנת 1942  , המוזיאון מתאר את הסבל וכוח העמידה של האמיצים בתנאים לא תנאים, סיום הביקור במקדש המציין את שמות הנופלים להגנת מלטה .
 
בתצוגות המוזיאון חפצים אישיים,מסמכים,מזכרות מקוריות מאותה תקופה, חלק מהמוזיאון בתוך צריף ומקלטי הגנה, בהמשך המקלט אוסף של הרבה מחילות ומנהרות ,שנחצבו כשם שמקלט שנחצב בסלע לארבעים מטר , במקום גם הייתה ממוקמת מרכז ההגנה האזרחית של האי, כמו כן במחילות ומנהרות אלו שוכנו בעת המלחמה משרדי שלטון שונים.
 
מבנה המוזיאון המקלט ואוסף המנהרות שוקמו בהתנדבות , נערך סרט הדרכה בן חצי שעה , המספר את סיפור המצור וההפצצות בתקופה שנמשכה לאורך שנתיים , לצורך הענקת עיטור גבוה לגבורה הנפיק המלך מדלייה הנחשבת למדליה החשובה הניתנת לאומץ ,הנקראת צלב ויקטוריה

 
 
 
בניית אתרים - שרקור