דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גוזו הקתדראלה של ויקטוריה Cathedral of Assumption

 
הקתדראלה של ויקטוריה   Cathedral of Assumption
או בשמה הנוסף הקתדראלה של עליית הבתולה
הכניסה חופשית
איך להגיע הקתדראלה ממוקמת בחלקו הדרומי של הרובע המבוצר של העיר  Citadella או  Il-Kastel  ,חזיתה של הקתדראלה פונה לכוון כיכר הקתדראלה הנקרא  Misrah il-Katidral  בחלקה הדרום מערבי של הכיכר, הקתדראלה ממוקמת ליד מצודת העיר ויקטוריה.
הקתדראלה פתוחה בימי השבוע בשעות
מידע
את הקתדראלה הקתולית ,הקימו במאה ה 17 תוך שימוש בחומרים כמו אבן גיר ,משרידי מקדשים פניקיים ורומאיים המקדש לאלה יונו , אורכה של הכנסייה כארבעים מטר ורוחבה כעשרים מטר צורתה כצורת הצלב למשקיף מהמרום ,חזית הקתדראלה מחולקת לשלושה חלקים ובמרכזה פתח הכניסה במשקוף מעל  לדלת החומה מוטבעים מגן של הגרנד מאסטר רמון פיריוס אי רקפול ומגן נוסף של אחד הבישופים מהעבר,מתחת למגינים מוטבע סמל הדוקסייה השלטונית הדתית  של גוזו .

מעל לפתח הכניסה בקומה השנייה של החלק המרכזי ,גמלון שבו מוצב פסלה של מריה הצופה לכיכר ומעליו צלב הקתדראלה הקתדראלה נבנתה בסגנון ברוקי המחולק לשלושה אגפים ,כולל עמודי קורינתיים לתמיכה לגג  בין האגפים משני צדדי חזית הקתדראלה ניצבים שני תותחים קטנים להגנתה  .

קירות הקתדראלה החיצונים באגפים , אטומים ואין בהם חלונות או פתחים,האגף המרכזי של הקתדראלה מורכב משתי קומות , ברצפתה של הקתדראלה הונחו לוחות שיש בצורת פסיפס צבעוני ומקבועים בה קברים ולוחות שיש עם שמות קדושים וסמליים של הכנסייה , חלק מעניין הוא תקרת הקתדראלה שמחוסר כסף לבניית כיפה אמיתית ציירה תקרת כיפה בגג הקתדראלה על מנת לתת תחושה של כיפה מעל לכנסייה.

העמודים הקרנתים המחוברים בקשתות  מצופים בבד ארגמני ובקשתות תלויים וילונות כהים, בחלק המרכזי מוצב מזבח תפילה שמעליו גגון קטן ,בתקרה המצויירת בהטעיה ליצור רושם של כיפה מצוירת פרקסקה של עליית הבתולה מרים לשמים.

בחלקה הצפון מזרחית של הקתדראלה אנו רואים את מגדל הפעמונים שבתוכו תלויים חמישה פעמונים , המגדל מעוטר וחלקו העליון הוא צריח ומרפסת צפייה עם מעקה,
מן המרפסת ניתן לראות את החלל שתוכנן להקים עליו את כיפת הקתדראלה שהכסף לא הספיק ,אך התשתית מוכנה להמשך הבנייה

כאשר נכנסים למבנה מבעד לפתח, ופונים שמאלה נתקלים בגומחה מוארת אשר בה ניצב פסלה של מריה בעת עלייתה לגן עדן, בפסטיבלים הנערכים לעיתים קרובות נהוג להוציא את הפסל של מריה ולשאת אותו על כתפי המאמינים כיוון שהפסל כבד יש צורך בארבע עשר מאמינים לשאת את הפסל בעת התהלוכה הדתית .

לאחר הביקור בקתדראלה  ניתן בקרבת מקום לבקר במוזיאון הכנסייה בתשלום , בתצוגות המוזיאון, חפצי דת וכלים דתיים, אומנות של ציורים ופסלים במוטיבים דתיים , חפצים ששימשו את הבישופים מזהב וכסף, ניתן לראות את מזבח שעליו דמוית המתארות את הסעודה האחרונה ואת מרכבתו של אחד הבישופים .

 
 
 
בניית אתרים - שרקור