דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

בירגו מבצר סנט אלמו Fort St. Elmo

 
מבצר סנט אלמו   Fort St. Elmo
הכניסה בתשלום
כתובת  Vittoriosa - Birgu  האי מלטה
איך להגיע למבצר ניתן להגיע דרך גשרון קטן הנמצא בצד של  מזח  Dockyard Creek כיום מזח היאכטות .
המבצר פתוח בימי ראשון  בבוקר,כיוון שהמבצר סגור בקיץ יש לבדוק שעות פתיחה וימים .
מידע
מבצר מרשים העומד על קצה חצי האי ,שעל פי הסברות המבצר ניצב על שרידי מחנה רומי מבוצר  שנקרא  Castrum Maris  משנת 1274 אך ישנם סברות שהוא הוקם לפני כן , בשנת 1530 כאשר הגיעו האבירים של מסדר סנט גון מסיציליה ,יש הטוענים כי אבירים שהגיעו עוד בשנת 1488 התחילו לבצרו,המבצר הפך למבצרו של המסטר הגדול של האבירים,נוספו לו ביצורים מפני ירי תותחים קירותיו עוגלו להחלקת הפגזים.
 
גדולתו וסיפור גבורתו של המבצר הייתה בשנת 1565 כאשר חרף ניסיונם והמצור על המצודה כנגד כול הסיכויים של לחימה מול הכוח האדיר של העותומאנים המצודה לא עמדה בלחימה ונפלה בסופו של דבר יחד עם 1500 מגיניה , אך אבידות התורכים בארבע ההתקפות עלו להם בששת אלפים קורבנות,בשנת 1565 שימש המבצר את הכוחות התורכים שניסו לכבוש את האי וכשלו בסופו של דבר.


לאחר הקרב והסתלקותם של התורכים לאחר ששה חודשים של מצור,בוצרה מחדש המצודה בידי האבירים ,היא החזיקה מאות שנים כמצודה מבוצרת , בימי מלחמת העולם השנייה שימשה המצודה כיעד הראשון של חיל האוויר האיטלקי של הפצצות במלטה.
 
כיום בשטחו נערכים מצעדי פסטיבלים בתלבושות וכלי נשק שהיו נהוגים בימי הביניים ושלטון האבירים באי, המצעדים כוללים תרגילי צבא , תהליך החלפת משמרות מסורתית של אבירים, צוות השחקנים כולל כתשעים שחקנים המחופשים לקציני אבירים, חיילים ,שומרי הארמון ונציגיםאחרים של התקופה תאריכי המצעדים בימי ראשון בחודשים אפריל - דצמבר בשעה 11:00 יש להתעדכן בתאריכים המדויקים תשלום מועט  .

 

בשנים 1912-79 עד הסתלקותם של הבריטים , המצודה שימשה כמטה של אדמירל הצי הבריטי לים התיכון ,אז גם קיבל את השם ספינת הוד מלכותה   HMS  ,שימושו של המבצר כיום כאקדמיה של כוחות הביטחון בעיקר את המשטרה,ממרומי המצודה נשקף נוף העיר וולטה והנמל הגדול .
 
שרידי  קפלת העצמות Knights Hall
שרידי כנסיית מרפאת החולים החשוכים Hospital of the Incurables
שרידי הכנסייה ניצבים בכניסה למבצר סנט אלמו לפני הכניסה לאולם האבירים,
שרידי הקפלה Knights Hall   שהוקמה בתוך בית החולים לחולים חשוכי מרפא , הוקמה בידי Catarina Scoppi בשנת 1642 , הכנסייה הוקדשה לבשורה, מהקפלה נותרו רק שרידים עקב הריסתה במלחמת העולם השנייה.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור