דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מעין עין אל תחתה המעיין התחתון בשפתנו – עין גיסר

 

שמו של המעיין ניתן לו , על שם הגשר מוצא שהוא ממוקם בסביבתו  ,במימיו של המעיין השתמשו להשקיית החלקות החקלאיות בטרסות הסמוכות על פי העדויות ישנם אנשים שטוענים שראו את המעיין יש הטוענים כי הוא סתום ויבש.

 

המעין ממוקם במתחם המגודר של משפחת קופרשטוק יהושוע , ( לירושלמים ממקימי מועדון בכחוס – סורמלו ) כיום קופר הבן אסי קופר גר במתחם.

 

משפחת קופר רכשה את השטח מידי הכנסייה היוונית אורתודוכסית שירשו את השטח משני האחים לבית ניקולס ,שהפעילו בשטח בית קפה , עוד במתחם הבית השלם היחידי הערבי וששופץ של משפחת שחדה שנותר מהכפר הערבי קולוניה , על השטח ששופץ , גודר וגדל התווספו מתקני ספורט ונוחות למשפחת קופר, בסביבה בית נוסף שנותר בחלקו הוא בייתו של חוסיין מוכתר הכפר שהיה דודו של עבדאללה אל חוסייני מנהיג הכנופיות הערביות .

מימי הנביעה של מעיין זה מצאו את דרכם מתחת לפני הקרקע בתוך שטחם ובתוך בוסתני הפרי של האחים ניקולס ומשם לנביעה בקיר של מבנה אבן בעל התקרה המקומרת, לצורך שאיבת המים נדרש היה לרדת במדרגות אבן לבריכת האגירה,כיוון שהנביעה הייתה תת קרקעית,המים העודפים של בריכת האגירה נאספו דרך הקיר האחורי במבנה ישירות לחלקתה של עזיזה בעלת בוסתן הירקות והפרי הצמוד ,המים הנותרים זרמו מחוץ לחומת בוסתן עזיזה ושימשו את העוברים ושבים לפני שזרמו לנחל שורק .

 

לפני שנים מועטות , בעת תחילת אספקת המים המינרלים ממעיינות בארצנו, תפסו יוזמה בני משפחת קופר ורכשו מכונה למילוי מים בבקבוקים , הם מילאו מים בבקבוקים פוקקו את הבקבוקים  והחלו לשווק מים מינראליים, כיוון שהחליטו לשווקם במפעל ללא רישיון ייצור הופסק יצור והשיווק של מימי המעיין בצורה מסחרית. 
 
 
בניית אתרים - שרקור