דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

לוד פארק השלום

 
פארק השלום הכולל  את :
חאן אל חילו החאן המתוק החאן נבנה מאבנים מקומיות, במאות ה 12-16 בתקופה הממלוכית ובהמשך שימש גם בתקופה העותומאנית, מיקומו נקבע במרכז העיר העתיקה של לוד,כאשר העיר שימשה כצומת מרכזית בדרך ממצריים לסוריה ואפילו לכוון ירושלים ומשם לעבר הירדן, כיוון שהיה צומת דרכים ומקום שוקק שימש גם החאן כמקום מסחרי חשוב לסחורות במעבר או לסחורות שיועדו לתושבי ישראל.
   
מסגד אל עומרי,ממוקם כיום ברחוב גולומב המסגד נבנה בשנת 1268 בפקודת הסולטן הממלוכי בייברס ונקרא על שמו של החליף השני מהממלוכים  עומר אבן אל חטאב.
 
כנסיית סנט גורג ,כנסייה יוונית אורתודוקסית שהוקמה בשנת 1870 כיום ברחוב גולומב בצמוד למסגד אל עומרי .
 
בית הכנסת שער שמים,
כול מוסדות הדת בפארק השלום פעילים וכול אדם עובד את דתו ללא הפרעה.
 
פסל השלום , פסלו של האומן תומרקין משנת 1977 הנקרא פסל השלום.
 
בתי בד הקיימים מהתקופה העותומאנית  בבתי הבד ממוקמים מכבשי כבישה, מתקנים לפריכת הזיתים, חדרי בריכות אגירה לשמן המופק בחדרים שבהם מייצרים את השמן,כמו כן בתי בד לטחינת וצליית השומשום ובית בד ליצור טחינה גולמית .
 
רצפת הפסיפס ממצא ארכיאולוגי נדיר שנתגלה בשנת 1996 במתחם, הוא רצפת פסיפס בעת שניסו להרחיב את רחוב החלוץ ,פסיפס זה שנתגלה בשלמותו ,במידות של 10 מטר רוחב ובאורך 18 מטר, הארכיאולוגיים מתארים אותו מהמאות השלישית רביעית לספירה מהתקופה הרומית , פסיפס זה שמור ומיוחד, אך לצערנו , פסיפס זה כוסה ומחכה לגאולה כאשר יקום במקום מוזיאון .

 
 
 
בניית אתרים - שרקור