דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פריז ארמון place du Palais Royal

 
ארמון  place du Palais Royal
איך להגיע הארמון ממוקם ליד שדרת השנזי אליזה וממול הלובר ברובע 1 בפריז
מידע
הקרדינל רישלייה רכש את השטח בתחילת המאה ה 16 על מנת לבנות עליו את מעונו ארמון הקרדינל המבנה הושלם בשנת 1629 ,בשטחו של הארמון נבנה גם תיאטרון ליד המבנה הוקמה גינת פארק הכוללת דשאים,מזרקות,פסלים ופינות מנוחה אשר בם ספסלים מעוצבים , כאשר נפטר הקרדינל הוא הוריש את הארמון למלוכה הצרפתית.

לאחר מותו של לואי ה 14 בשנת 1714, בסוף המאה ה 17 הורחב שטחו של הארמון ונתווספו לו משלושה כיווניו מבנים ומרפסות על עמודי שיש , כאשר במבנים ממוקמות חנויות יוקרה ומותגים כיום, גלריות בתי קפה ומסעדות ,כחלק משטחו של הגן , בגן ישנם שורות עצי לימון שתי מדשאות ומזרקה בחלק המפריד בין החצר לפארק ממוקמת מזרקת   Fountains of Pol Bury  .
 
תוספת עמודי בורן החל בשנת 1986 ועקב ההתנגדות לפרויקט והפולמוס העצום שעוררה עבודת הפיסול, הופסקה העבודה והושלמה רק בשנת 1986.
 
העמודות של בורן    Colonnes de Buren
או בשמם השני  Les Deux Plateaux  
הכניסה פתוחה לקהל בחודשים יוני אוגוסט בשעות 07:00-23:00 ובשאר השנה בשעות 07:30- 18:30 .
מידע 
העמודות ממוקמות בחזית הכניסה הראשית של הארמון עבודת הפיסול הסביבתי כאומנות קונצפטואלית מודרנית הנקראת Les Deux Plateaux או העמודות של בורן, ממוקמת במרכזה של חצר , במסגרת העבודה הוצבו במקום 269 עמודי שיש לבן עם פסים שחורים המזכירים את הזברות, לעמודות צורפו מערות הידראוליות ומערכת תאורה, בתחילתה הפרויקט עורר זעם ,הוא הוזנח לאורך שנים ושופץ מחדש לאחרונה.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור