דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

באדן וירטמברג העיר קרלסרוהה Karlsruhe

 
העיר קרלסרוהה Karlsruhe  
העיר ממוקמת במדינת באדן וירטמברג  Baden-Wurttemberg  בדרום מערב גרמניה נושקת לגבול הצרפתי מחוץ לצפון היער השחור
איך להגיע  העיר ממוקמת על גדות נהר הריין ובין היער השחור, וחבלי הארץ  אלזס ופאלץ. ובין הערים היידלברג ושטוטגרט .
מידע 
העיר קרלסרוהה היא עיר צעירה מלאת שמחת חיים בילויים תרבות ומשום כך מבקרים רבים נוהרים לבקר בה ברחובותיה במרכז העיר ובמוזיאונים הבולטים שלה. מבנה המרכז דומה  לצורת  מניפה, הכולל ארמון בסגנון הברוק וגן מסביבו, גנים  בוטניים, את הגן העירוני וגן החיות, בעיר  שטחים ירוקים רבים ושדרות המזמינים את המבקרים לטייל ולנפוש , שפע של בידור ובילוי מתקבלים מאירועים שונים ומהפסטיבלים הרבים הנערכים בעיר קרלסרוהה יש מספר רב  של אקדמאים הנהנים ממרכז לאמנות ומדיה הפעיל בעיר .
 
 
   
     

למרות שמבניה הבולטים עברו ועוברים שיפוץ ניכרים אותות הזמן על חלק מהמבנים, אומנם אין זאת דבר רשמי אך חלק גדול ממבני הציבור והארמונות צבועים בצבע קרם או אוקר ,

האטרקציה העיקרית בעיר הוא הארמון – טירה  .

 

ארמון – טירה Karlsruhe

הארמון ממוקם ברחוב Schlossbezirk 10 ,טלפון 497219266514

 

הארמון נבנה בשנים 1715-18,ה ארמון שימש כביתם ומקום ממשלם של שליטי העיר הדוכסים הגדולים של משפחת באדן,הטירה נבנתה בסגנון הברוק,בעת שנבנה הארמון המתכננים חיברו למבנה את מגדל המצודה במרכזו ומעליו הכיפה, ארמון שבנוי בצורת מניפה ושהפך ברבות השנים למוזיאון העיר   Landes museum  , את הארמון מקיף גן שהשביל אליו ממגדל הטירה ארמון אל חלקו האחורי משובץ באריחים כחולים לתפארת הזיכרון של מפעל הקרמיקה הנודע של העיר .

 

בתקופת מלחמת העולם השנייה בשנת 1944 חלקים גדולים ממנו נהרסו,אז הוחלט לשחזר רק את המבנה מבחוץ ומבפנים תוכנן המבנה לצרכי הקמת מוזיאון מודרני,המוזיאון נחשב לאחד המוזיאונים המציגים היסטוריה ,תרבות,אומנות,פרהיסטוריה ,תרבויות עתיקות ,ימי הביניים ותקופת הברוק.

הן בחלק הקדמי והן באחורי גינה

 

מרבית העיר שוחזרה ושופצה ,ומודגש אולם המופעים והקונצרטים Schwarzwaldhalle בעל הגמלון  והעמודים בחזיתו  הפועל לאורך כל השנה, בעיר מספר רב של מוזיאונים הכוללים את מוזיאון טבע ליד כיכר Friedrichplatz , הכולל מוצגים פריהסטורים ,גיאולוגיים ודינוזאורים, אגפו המערבי של המוזיאון כולל את מוזיאון העירוני , בסביבתו מוזיאון האומנות Art Hall and Orangery .

 

כאשר עוברים בשדרות  Kaiserstasse  לכוון מזרח העיר פוגשים את כנסיית סנט ברנרד הבנויה מלבנים אדומות, החוגגת מעל למאה שנה להיווסדה, לאחריה הכנסייה לותרנית הפשוטה  Lutheran church , משם פונים ימינה למטה לרחוב  Wolfartsweiererstrasse  שמשם מגיעים לטירה שנקראה בעבר  Schloss Gottesauer  בעברה מנזר וכיום בית ספר למוזיקה.

 

בעיר מספר תיאטרונים רובם  קטנים בעיר התחתונה ואפילו תיאטרון לילדים  ,בתי קולנוע ובית האופרה  Staatstheater , במרחק קטן מכיכר השוק  Marktplatz , לידם התיאטרון הקטן והישן  various theaters   בכיכר  Festplatz .   
 
 
בניית אתרים - שרקור