דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

היער השחור בגרמניה Schwarzwald

 
היער השחור ממוקם בחלק הדרום מערבי של גרמניה נושק לגבול שוויץ בדרום וגבול צרפת בנהר הריין, במדינת באדן וירטמברג  Baden-Wurttemberg  בדרום מערב גרמניה    
איך להגיע דרך העיירה פיינברג או העיירה באדן באדן או מעיירות וערים אחרות הנושקות ליער.
מידע 
צורתו של היער דומה למעיין משולש שאורכו 160 קילומטר מהצפון לדרום ,כשישים קילומטר רוחבו בדרום והוא נחשב לגבוה יותר מהצפוני וחלק גדול מההרים ממוקמים בדרום היער השחור  ,החלק הצפוני של היער השחור  ברוחב כשלושים קילומטר.
 
היער השחור מורכב מהרים בגובה בינוני שהגבוה ביותר הוא הר השדה Feldberg שגובהו מעל ל  1490 מטר, את היער השחור חוצים נהרות ונחלים רבים ואפילו חלק ממקורות נהר הדנובה ונהר הנקר מתקבלים מירידת הגשמים והפשרת השלג ביער השחור.
 
העיר פרייבורג נחשבת כאחד משערי הכניסה ליער השחור והיא ממוקמת בחלק המערבי של היער, בכל שנה נבחרות חלקות יער על פי תוכנית מסודרת נגדעות וניטעות מחדש בצורה מאורגנת,במקום מספר מנסרות לעיבוד העץ שנכת ומדילול עצים ברחבי היער, כתוצאה מהטיפול והדילול צומחים העצים לגבהים ,בין החלקות דרכי עפר ודרכים סלולות.
 
תוך היערות עשרות עיירות קטנות וגדולות כמו העיירה  Furtwagen והעיירה Hornberg  בצפון  , אפשר לומר כי היער  נחלק לשלושה אזורים עיקריים ובהם אזור העיר המפורסמת באדן באדן המשמשת גם כשער כניסה ליער ,היא יושבת על אורטוסטרדה מס 5 המוליכה בין גרמניה לעיר שטרסבורג בצרפת . 
  
 

האזור השני הוא אזור מפל המים הגדול בגרמניה הממוקם ליד העיירה  Triberg,לידו ממקמת מסעדה מפורסמת ,חנויות מזכרות שנעשו בצורה מסורתית משאריות עצי היער השחור,שעוני קוקייה בכל גודל ובכל צורה ובל נשכח את עוגת היער השחור הנפלאה.
 
האזור השלישי אזור דרך הטבע  Black Forest High Street, כפי שהוא מכונה אזור הלסת השמוטה,המתחיל בכביש בין העיירה באדן באדן לכוון רכס ההרים Freudenstaft ranks לאורך ארבעים קילומטר תוך מעבר בעמקים ויערות,הדרך משמשת לחובבי ספורט החורף והסקי ולחובבי פעילות הספורט האתגרי,רכיבה וטיולים,לאחר ביקור במפל.
 
 ההמשך בכביש מתחילה הדרך האמיתית צפונה בכביש  B500 לאורך כעשרה קילומטר, שבו משובצות עשרות נקודות חנייה למכוניות המשמשות כמצפים ונקודות מנוחה ,מנקודות אלו יוצאים שבילי הליכה רבים,הכביש משמש גם את רוכבי האופניים,בהמשך ממשיכים לאתר סקי הנקרא Ruhestein אזור הנותן הרגשה ביתית עם חנייה רבה חנויות ומסעדה, שבילי הליכה לטיול ומוזיאון טבע קטן  Schwarzwaldmuseum  לידו אתר סקי נוסף הנקרא Unterstmatt ,בנסיעה חולפים על פני ערמות גזעי עצים כרותים ומסרות לעיבוד העץ,חולפים על פני כפרים קטנים שבהם בתי הארחה בחלקם כנסייה ובחלקם לא .
 
נקודת הביקור הבאה היא אתר הנופש Mummelsee היושב על אגם בינות לעצי היער, שבו ניתן לסייר מסביב לאגם ליהנות ממסעדות המקום שחלקם מגישות בשר צייד של חיות שניצודו ואל נשכח את שפע חנויות המזכרות ומגרשי החנייה.
 
כאשר ממשיכים לנסוע מגיעים לעיירת הנופש Buhlerhohe ממש בחלק הגבוה של הדרך לפני הירידה בחזרה לבאדן באדן , אזור נופש ברמה גבוהה עם מרכזי קניות,מרכזי כנסים, מקומות לינה יקרים, סביב בית אחוזה ישן  
 
גם דרך ההגעה למפל היא חווייתית במיוחד וניתן להגיע אליו ברכב פרטי ובהסעת אוטובוסים ,מספר חניונים במעלה הדרך למפלים , בהמלצה חפשו את חניון מספר שלוש שבדרך כלל פחות עמוס, ממוקם מאה מטר מתחת למפל וליד הבית האחרון וחנות המזכרות.
 
המקום מוצף בדוכנים לממכר מזכרות וטוענים כי החנויות לממכר הקוקיות במקום מתקרב לאלף חנויות,  בחלקו העליון של המדרון, לכוון המפל מהווה את הכניסה התחתונה למפל הזורם לאורכו של נהר  Gutach ,סדרת המפלים נמשכת לאורך שני קילומטר ,אורך גובה סדרת המפלים כחמש מאות מטר מהנקודה הגבוהה עד לסיום, אורך סדרת המפל התחתון נמשך כחמש מאות מטר בינות לשביל מקסים בשולי העצים ,כאשר השביל מוליך בצורה מזוגזגת ומעל לגשרים מעל למפלים, יש הטוענים כי המראה היפה הוא דווקא החלק התחתון, הטיפוס כלפי מעלה הוא חלקלק מעט ורטוב בחלקים מסוימים.
 
עוד אתר משיכה הממוקם כחמישה קילומטר במעלה הכביש של  B33 לאחר ירידה מהכביש הראשי ,בית שעון הקוקייה הגדול  Worlds Biggest Cuckoo Clock ,קיימת אפשרות לפקשש את הכניסה לבית הקוקייה עקב שילוט לא מוצלח במיוחד, אך לא לוותר כדאי לחזור חמוד ושווה הצצה.
 

תהליך הווצרות היער השחור

תחילתו של האזור כאזור מים המכוסה בקרחונים שכיסו את האזור,שמתחתם היו שדבות גיר מתקופת היורה ואבן גרניט,כאשר חלו שינויים בכדור הארץ והמשקעים דחפו מהקרקעית של כדור הארץ נעלמו המים בהתבקעות הקרום ונוצר האזור בצורתו החדשה,כאשר אזור השפה הימנית של הדרום ביער השחור נדחף גבוה יותר באזור רכס פלדברג,לאורך השנים חלה שחיקה של השכבות העליונות שגרמו לחשיפה ולצניחת סחף לעמקים באזור,ניתן לראות את החשיפה באזור הצפוני שניכר בצבע האדום ,כתוצאה מסחף האדמה נותר השטח די מסולע ,ומכיוון שהעץ היחיד כמעט שמצליח לחיות בתנאי מצוקה אלו הוא עץ האשוח עצים מסוגים אחרים קיימים יותר בחלקים במרכז ובצפון היער השחור.

לינות בבאדן-ווירטמברג
 

עיירות

שדות תעופה

יעדים פופולריים

אזורי תיירות

אוניברסיטאות

אתרים דתיים

אתרים תיירותיים

לאן ללכת


 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור