דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

טירול קופשטיין מבצר והעיר Kufstein fortress

 
מבצר והעיר קופשטיין Kufstein fortress
יש המכנים אותה Geroldseck Fortress
כניסה בתשלום
המבצר פתוח בכל ימי השבוע קיץ  בשעות 09:00-17:00  , בחורף בשעות 10:00-16:00.
המבצר ממוקם על גבעה נישאה מעל לעיר במרכזה באזור Tiroler Unterland,  בחבל טירול  , כתובת  Oberer Stadtplatz 6 בעיר  Festung Kufstein
גישה מגרמניה דרך A93, מדרום דרך מעבר ברנר על כביש   A13 ו A12 וחיבור לכביש המהיר בצפון  קופשטיין צפון או לתחנה הדרומית  ומשם חמש דקות הליכה חכניסה.
מידע
לטירה אפשר לטפס במערכת מדרגות חיצוניות או מדרגות החצובות במנהרה , או לעלות אליו ברכבל על שם הקיסר מקסמיליאן תוך צפייה בנוף הנשקף מלמעלה,אשר בעבר שימשה כמעלית במבצר ושימשה בעבר להעביר מספוא ורובים  או להגיע למבצר במכוניות.
 
המבצר הוקם לפני המאה ה 12 ,על מנת לשלוט על המעבר והכניסה למרגלות הרי האלפים בעמק  Inntal , המצודה הורחבה שוב במאה ה 17 ובמאה ה 18 ,בשנת 1814 נכבשה המצודה והועברה לידים אוסטריות מידי הבווארים, המצודה הועברה לרשות העיר בשנת 1924 ואז היא הורחבה ושופצה למצבה הנוכחי.
 
המצודה מהווה את אחד מקומפלקס המבנים המיוחדים של ימי הביניים, משמש גם כמוזיאון היסטורי הכולל ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו מתקופות שונות של התיישבות, ראשי חיצים ממתכת ואבן מהתקופה הפרהיסטורית, איך שימש המבצר את החיילים במלחמת העולם הראשונה,מוזיאון הצייד של הקיסר,  ניתן לערוך סיור בכלא המצודה ובמגדל הקיסר.
 
אטרקציה מיוחדת בטירה ,הוא העוגב הענק החיצוני הנקרא עוגב הגיבורים, שבו 4307 צינורות צלילים , מופע נערך בכל יום בשעה 12:00 כקונצרט  Heldenorgel או להאזין לקונצרט פעמונים מ כנסיית ויטוס אחר הצהרים  , המופע  של העיגב אורך  כ 10 עד 15 דקות. האזנה לקונצרט כלולה במחיר הכרטיס לכניסה למבצר  קופשטיין , המטרה בנגינה באורגן הענק היא להזכיר את זיכרונם של החיילים שנפלו בקרבות, בביקור במצודה ניתן גם לסייר בכלא המצודה ,ברחבי הגן הירקות  ובמיוחד בחלק העשבוני תוך מעבר בין פסלי ארד הנקראים Art of dance in bronze , ולקוות כי מתקיימת תערוכה כלשהי בשטחו של המבצר, ניתן גם לאכול במסעדה המקסימה במצודה.
העיירה  Kufstein
העיירה קופשטיין ממוקמת בצפון טירול על הנהר Inn   , שמונה עשר קילומטרים מהגבול הגרמני בכביש  מינכן - אינסברוק כביש  Brennero .
מידע
העיירה המכונה הפנינה של טירול, ובה  מתגוררים מעל לחמש עשר אלף תושבים, העיר  מוקפת בשרשרת הרים, מהווה מקום לבילוי בחורף ובקיץ בפעילויות של ספורט חורף וטיולים בקיץ, העיירה שימרה את צביונה העתיק במבנים ובאורך החיים הנהוג בה , האזור ברצועת החופש מהווה את אחד מהאזורים המאוכלסים ביותר באוסטריה עו מתקופות קודמות.
 
אזור נופש בטירול הכולל  מספר עיירות והעיר הראשית באזור הנופש היא העיר  Kufstein   ובקרבתה אגם Walchsee  ועמקThiersee, אשר  נשלט על ידי מבצר Kufstein fortressבעיר קופשטיין  מתקיימים מופעי תרבות שונים , בעיר בכל שנה ניתן  לחוות את פסטיבלי יין, מופעי האופרטות,מופעי  תיאטראות מסורתיים או סתם לבלות בשווקים חקלאיים ,טעימות יין ובירה בפסטיבלים ,בחורף העיר  קופשטיין והעמק מחוברים לאזור הסקי ויילדר קייזר  Brixental.  

אגם homonymous  -   Walchsee
גישה מגרמניה דרךA93, מדרום דרך מעבר ברנר על כביש  A13וA12וחיבור לכביש המהיר בצפון  קופשטיין צפון או לתחנה הדרומית  ומשם חמש דקות הליכה מהכניסה , שמונה עשר קילומטרים מהגבול הגרמני בכביש  מינכן - אינסברוק כביש  Brennero.
האגם הוא סימלה של העיר, אזור הנופש על חוף האגםhomonymousולמרגלות הרכס קייזר , האגדה מספרת כי בעברו היה יער במקום,שני כפריים רבו על השליטה ומלמעלה התרגזו ונוצר מפץ וגשמים ונוצר מעיין אשר הציף את השטח  וכך נוצר האגם.
 
סיבוב באזור אגםWalchsee שמסביבו  אזור ביצות הגבוה ביותר בצפון טירול, בשטח כולל  של 63 דונם, את אזור הביצה ניתן להתרשם ולצפות בחי והצומח המגוונים, כולל צמחים אוכלי בשר.
 
טמפרטורת האזור בממוצע בקיץ 24 מעלות, עומק המים 24 מטר.המים באיכות גבוהה, על חצי אי ליד האגם צומחת צמחייה ייחודית לאזור, צמחים נדירים ובעלי חיים ייחודים ,השטח מסביב הוכרז כאזור טבע מוגן .
 
ליד האגם ממוקם אזור סקי קייזר בגובה 1100 מטר, אשר בקיץ מאפשר גלישה בשני מסלולים במגלשות על פסים  , עשרה קילומטר מהאגם באזור Kossen ניתן לעשות רפטינג ושייט.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור