דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

טירול אינסבורג העיירה זיפלד Seefeld

 
העיירה Seefeld
העיירה  Seefeld  ממוקמת בלב ליבה של טירול , Seefeld ממוקם במזרח לכיוון אינסברוק, קרוב לגבול הגרמני, על קו פרשת המים בין הנהרות של Inn ו Isar , על רמה בגובה של 1200 מטר מסביבה מספר אגמים מפורסמים  באזור הרמה כמו :   Wildsee  , Weidachsee  Leutasch , Moserer .
איך להגיע רק 24 קילומטר  צפונית מערבית לבירת טירול אינסברוק ,גם נמל התעופה של העיר אינסברוק מרוחק 24 קילומטר מהעיירה ,ניתן בקלות להגיע לעיירה הן ברכב פרטי והן ברכבת מאינסברוק   בקו הרכבת  Scharnitz Seefeld בין העיר אינסברוק למינכן העובר דרך הכפרים.
מידע
העיירה Seefeld  מוזכרת לראשונה בכתובים בשנת   1022 לספירה . בשלב זה החלו נזירים שהתפרנסו מחקלאות , מייצור בירה במבשלה ומכירת עצים , להתיישב על הרמה. על מנת להגן עליהם בנה הרוזן Andechs  את הטירה מצידה הצפוני של העיירה והאזור נודע בשם טירת שלס ברג והאגם בקרבתו אגם  Achensee  או בשמו השני achen  .
 
בשנת 1384 אירעה אירוע במנזר אוגסטונוס ,שנקרא הפלא של המארח , על פי האגדות   האביר אוסוולד Milser דרש מהכומר לתת לו חתיכה גדולה של לחם , יותר מהמנה המקובלת לחלוקה לפשוטי העם, כתוצאה מדרישתו ויהירותו של האביר , החלה הרצפה לשקוע , לאחר שהאמונה באגדה גברה החלו לבקר בנקודה אלפי מאמינים וצליינים.
 
למרות הפיכתה לפנינה תיירותית החל משנת  1912 עם בניית פסי הרכבת  Karwendel לעיירה , משמרים תושבי המקום על המסורת ואורח החיים המסורתי,בעת השהות בעיירה לא נדרשת לך מכונית ,בעונת  בחורף האוטובוסים לאתרי הסקי השונים בסביבה בחינם, גם התחבורה ברחבי העיירה בחינם.
 
בעיירה מקומות לינה, מסעדות,ברים ומקומות בילוי מסורתיים וכמובן קזינו High Point הנחשב עקב מיקומו לגבוה באוסטריה , למתארחים בקיץ או בחורף ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של פעילות ספורטיבית הפונה ליכולתו וטעמו של כל אורח מציעים משהו לכל אחד, קיימים למעלה מ 650 קילומטר של שבילי הליכה או מסלולי מרתון לריצה והליכה באורך 250 קילומטר וכל אחד קובע לעצמו את הקצב והכמות על פי יכולתו.
 
בחורף שני אזורים סקי המיועדים לפעילות חורף וגלישה ממוקמים על מורדות ההרים  Rosshutte  וההר Gschwandtkopf מסלולים אלו מרוחקים רק כמה דקות ממרכז הכפר לטובת גולשים מתחילים ולילדים שרוצים ללמוד סקי ,עומדים שני אזורים  Geigenbuhel ו Birkenlift, הקרובים גם הם למרכז הכפר וניתן להגיע אליהם בהליכה קצרה.
העיירה   Seefeld  מפורסמת  ברחבי העולם כמקום שבו נערכות תחרויות ספורט הקשורות לסקי, קפיצה  וגלישה. בשנים 1964 ו - 1976 שימש המקום  למשחקים האולימפיים ובשנת 1985 נערכה בה אליפות העולם בסקי נורדי.
 
אגם  Achensee   או בשמו השני  achen   האגם ממוקם באזור הנופש  Salzkammergut  
איך להגיע לשלב את  הטיול לאגם achen  עם נסיעה ברכבת  Mittenwald  בקו   אינסברוק ,להחליף את הרכבת בתחנת אינסברוק לכוון תחנת Jenbach, בתחנת  Jenbach עולים על רכבת קיטור שנקראת רכבת בורג מהתקופה הקודמת עמה נוסעים עד לחופי האגם, כאשר יורדים בתחנה ניתן לעלות על אחת מספינות המעבורת לסיור באגם , ניתן לקנות כרטיס משולב גם בתחנת הרכבת   Seefeld ,  העיירה  Seefeld   ממוקמת  בלב ליבה של טירול, רק 24 קילומטר  צפונית מערבית לבירת טירול אינסברוק .

מידע
נחשב לאחד האגמים היפים באזור הוא גם העמוק ביותר , מרחוק הוא נראה כעין כחולה בעמק בין ההר   Seefeld ברכס ההרים Karwendel לבין Rofan,האגם שוכן ליד שמורת טבע ,שבו מבקרים ומטיילים במסלולים רגליים ורכובים  באגם נערכת פעילות ספורטיבית ימית,סיורים רגליים ורכובים,שייט על האגם ודייג וכמובן פעילות מוזיקאליות .
 
האגם ששמו גם טירול הים בשל גודלו ובשל היותו משמש מרכז לגלישה ימית, מימיו צלולים כך שאפשר להביט עד כעשרה מטרת לכוון הקרקעית שנמצאת 133 מטר מתחת ,אחת הדרכים המומלצות בביקור באגם לעלות על סירת מעבורת ולשוט באגם.
 
האגם המשמש כמקום נופש ובילוי הן למשפחות והן לילדים ,מסביב לאגם הרים מיוערים אשר בתקופת החורף משמשים לפעילות ספורט החורף וגלישה , בקיץ ובאביב מספק  אזור האגם וסביבתו שימוש במגוון רחב של מתקני ספורט, אתרי תרבות למופעי מוזיקה שונים, מסלולי הליכה ורכיבה זמינים ,משחק במגרשי הטניס והגולף, רכיבה ,בילוי והתנסות בספורט ימי,שייט, סקי מים, מצנחי  רחיפה מעל האגם, שייט קונבנציונאלי במפרשיות, דיג עצמאי נדרש רישיון בדרך כלל , מגרשי משחק המיועדים לילדים , רכיבה על אופניים וסוסים,סיורי הליכה וטיפוס, רפטינג, שייט מסביב לאגם , ניתן לבקר גם  בבריכות שחייה חיצוניות ובריכות מקורות ועוד ולפעמים גם בלון רחיפה להצצה מעל לצמרות העצים על האגם וההרים מסביב.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור