דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אוסטריה העיירה באד אישל Bad Ischl

 
העיירה  באד אישל  Bad Ischl
העיירה ממוקמת בחבל הארץ  זאלצקמרגוט, באוסטריה עילית, עיר מחוז של גמונדן.
ארמון  Kaiservilla Bad Ischl
הכניסה בתשלום ,ניתן לבקר את הווילה ממאי עד אמצע אוקטובר בימי השבוע בשעות  9:00-11:45 ובשעות  13:00-16:45 עם מדריך בלבד,סיורים מודרכים בשעות 10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15 15:15
איך להגיע  יש רכבות  Attnang   Puchheim  בקו זלצבורג וינה לאורך כל שעות היום  
בנסיעה ברכב באורטוסטרדה   Westautobahn  שמספרה  A1  יש לרדת בפיצול הנקרא  Regau  ולקחת את הכביש  B145 לכיוון גמונדן ו באד אישל , שדה התעופה הקרוב ביותר הוא זלצבורג, שממנו יש חיבור לתחנת הרכבת המרכזית זלצבורג.
מידע
ארמון הקיץ של משפחת השושלת ההבסבורגית ,שימש את המשפחה למעלה מ 70 שנה החל משנת 1854 ,
תחילתה של העיירה משנת 1282 העיירה והאזור באד אישל, שימשה את  קהילות כריית מלח כמו עיירות אחרות באזור  זאלצקמרגוט לאותה מטרה ,מכרות אלו כבר היו בשימוש עוד בימי הפרהיסטוריה, משנכרה המלח הוא הושט בסירות דרך נהר טראון לאגם טראון ומשם לדנובה ולוינה.
 
בסוף המאה ה 18 נתגלו תכונות הריפוי של מעיינות מלוחים של אישל שהיו ידועים  בעבר  בתקופתו של הקיסר מקסימיליאן, אך העלייה שלו אתר נופש ובריאות התחיל כאשר הרופא יוזף Gotz פתח את הקליניקה הראשונה הסלו בשנת 1823, ומאותה תקופה החלו להפעיל מרחצאות של מים תרמיים ממעיינות המלח תת קרקעיים .
 
תחילתו של הארמון  הייתה בקתת ציד Lodge בבעלות עורך דין וינאי , אך בשנת 1853 היא נרכשה על ידי הארכידוכסית סופי כמתנת האירוסין בעבור הקיסר פרנץ יוזף, וכלתו, אליזבת .
 
בעת הביקור בארמון ניתן לחוש את האווירה של ימי הקיסרות כמעט ללא שינוי מאותם הימים, חדרי המגורים נשארו באותו מצב, הפארק המלכותי מקיף את הארמון ובו ממוקם בית התה Marmorschlossel  של המלכה אליזבת ,
 
אטרקציות בעיירה
מוזיאון מוטורי  Fahrzeug Technik Luftfahrt ,כניסה בתשלום , רחוב  Sulzbach 178  המוזיאון מציג מכוניות ישנות כלי טיס ,אופנועים ועוד  .
המוזיאון העירוני של העיירה באד אישל ,הכניסה בתשלום,סגור בימי שני פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-17:00 בימי רביעי בשעות 14:00-19:00
בעברו מחסני מלח,מלון ומוזיאון משנת 1989, במוזיאון מסופר על תולדות העיירה והאזור,סיפור כריית המלח וצמיחת ענף המרחצאות פריטי התרבות האתנית של האזור, מודלים של ספינות ששטו בנהר  טראון, חפצי אמנות שנוצרו על ידי אמנים במהלך חופשות הקיץ שלהם באד אישל ואוסף אומנות מהמזרח הרחוק.
 
הווילה  של המלחין להאר   ,ממוקמת  במרכז באד אישל על גדות הימני של הנהר טראון וילה מרשימה, שבה המלחין המפורסם באוסטריה של פרנץ להאר חי 1910-1948, הוא מוקד מרכזי עבור המבקרים בעיר,מוצגים פריטים אישיים וחפציו.
שרידי טירת בורגWildenstein, רחוב האם קטרין דר פוס.
כנסיית   Kalvarienberg Kirche

 
 
 
בניית אתרים - שרקור