דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אוסטריה העיירה כפר Petronell Carnuntum

 
העיירה כפר  Petronell Carnuntum
הכפר של ממוקם אוסטריה, קרוב לנהר  Dabube . העיירה ממוקמת בחלקה הצפוני של מדינת Burgenland בחלקה המזרחי של המדינה קרוב לנהר Dabube ,סמוך לגבולה של צכיה  בסביבות שמונים עד מאה קילומטר מוינה .
עירה ששימשה בתקופה הרומאית את קיסריה הן  העיירה והן השרידים הרומאיים עברו ועוברים שיפוץ מסיבי תוך ניסיון להחזיר את העולם ליותר מ   1700 שנה לאחור,שרידים אלו ממוקמים בין העיירות  Petronell-Carnuntum  והעיירה  Bad Deutsch-Altenburg,  ממש כאילו הזמן עמד מלכת לפני 1700 שנים, בעיירה בשנת 307 לפני הספירה התכנסו ונערכה ועידה של שלושה קיסרים הרומאים טיבריוס, מרקוס אורליוס,ספטימוס סוורוס , בועידה הזאת נדונו ההחלטות לעתידה של הממלכה הרומאית, כדי לראות מה נמצא בחפירות, ממשיכים כמה קילומטרים משם לעירBad Deutsch Altenburg שבו רוב הממצאים מוצגים שם.
אטרקציות בעיירה :
שרידי המצודה הרומאית  Carnuntum ,שעלייה הוקמה מצודת   Schloss Petronell במאה ה 11 ,שופצה בצורה טובה במאה ה 17 כולל ציורי קיר ועיטורים,חצר מיוחדת ואוספי אומנות.
 
שרידי המחנה הצבאי הרומאי אשר שכן בין העיירה  Petronell  לבין העיירה  Bad Deutsch-Altenburg, מחנה מלבני שאורכו כחמש מאות מטר על ארבע מאות מטר,וחזיתו כלפי נהר הדנובה נסחף בחלקו במימי הדנובה בהצפות, המחנה הלוגיסטי כ  500 מטר  שכן בין העיירה למחנה הצבאי,שכלל גם מרחצאות ואמבטיות תרמיות.
 
לידו שכן וכיום שרידי התיאטרון הרומאי  Amphitheatre I    ,שהכיל 8,000 מושבים, המשמש גם כמוזיאון פתוח ,בחלקו המזרחי נמצא מזבח להעלאת מנחות.
 
שרידי הארמון שמכונה כיום  palace ruin ,שרידי מרחצאות ציבוריים ענק שהיו מצוידים בשפע ומעוטרים עם קירות השיש ורצפות פסיפס , שיכל היה לתת שרות ל 300 אורחים כלל אמבטיות תרמיות לרחצה., מוקם 300 מטר מהמחנה הצבאי.
אמפיתיאטרון נוסף Amphitheatre II לחמש עשר אורחים עם קיבולת ל 13.000 אורחים 700 מטר מהמוזיאון הפתוח,בחלקו המזרחי שרידי כנסייה,שתי אמות מים שעל חלקם ניתן להלך,מקדש לתפילה וקורבנות, מונומנטים לפולחן הקיסרים אדריאנוס ומרקוס אורליוס, מומנט פולחן תיאטרון, מזבחות רבים וכתובות הניצבים על גבעת  Pfaffenberg.
 
שרידי השער של עובדי האלילים או הפגניים,האנדרטה הרומית ניתן למצוא במרחק  10 דקות הליכה בדרומה של  Pertonell Carnuntum  באמפיתיאטרון, מהמבנה שנבנה בין 354 לבין 361 לספירה ,לכבוד הקיסר הקיסר קונסטנטיוס השני, כאשר במקור היו ארבע קשתות ענק נתמכות על ידי עמודים, הקשת שנותרה מתוך ארבעה שגובהם היה 20 מטר, השער נבנה בימי שלטונו של הקיסר קונסטנטין השני בין השנים 337-361 לספירה ונבנה לניצחונו של הקיסר בקרב, השער שופץ לאורך השנים מספר פעמים.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור