דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

זלצבורג זלץ קמרגוט אגמים באזור Salzkammergut

 
אגמים באזור  Salzkammergut
אגם  Attersee
הוא האגם הגדול ביותר באזור הנופש  Salzkammergut  זהו גם האגם הגדול שכולו בשטחה של אוסטריה שטחו קרוב ל  250 קילומטר עומקו 170 מטר, באגם אי זעיר  Litzlberg שעליו ממוקמת טירה , האגם בצידו האחד מוקף בהר Schafberg, ובהר Hllengebirge ומסביבו פארק לפעילות ספורטיבית ונופש, באגם נערכת פעילות ספורטיבית ימית,סיורים רגליים ורכובים,שייט על האגם ודייג.
 
אגם  Achensee  או בשמו השני  achen
נחשב לאחד האגמים היפים באזור הוא גם העמוק ביותר , מרחוק הוא נראה כעין כחולה בעמק בין ההר Seefeld ברכס ההרים Karwendel לבין Rofan,האגם שוכן ליד שמורת טבע ,שבו מבקרים ומטיילים במסלולים רגליים ורכובים  באגם נערכת פעילות ספורטיבית ימית,סיורים רגליים ורכובים,שייט על האגם ודייג וכמובן פעילות מוזיקאליות .
 
אגם  Hallstatter  
תחבורה מאזור זלצבורג לאורך רצועת האגמים של סט גילגן, סט וולפגנג ובאד אישל.
 אין רכבות ישירות אל אגם  Hallstatter באזור זלצבורג , יש לקחת רכבות מוינה העוצרות בתחנת רכבת קטנה בצדו המזרחי של האגם, ניתן לרדת ב Obertraun  אם אתה נשאר שם מהתחנה, ואז עוברים עם מעבורת  , שם או בסירה לעבור באגם בתשלום , ניתן להגיע ל  Halstatt  באוטובוס הדואר מבאד אישל, המרחק הוא 12 קילומטר .
 
האגם bjac כמצולם ביותר במדינה מזין אותו הנהר טראון, שאורכו  153 קילומטר המהווה שלוחה של נהר הדנובה , הזורם דרך אגם טראון בדרכו לאגם האלשטאט , הוא ממוקם ליד הכפר האלשטאט, לאגם ניתן להגיע בשייט או בתחבורה מוטורית הנסיעה ברכבת היא חוויה מיוחדת, אורכו שמונה קילומטר ורוחבו שני קילומטר.  

אגם Traunsee   בשמו השני Lake Gmunden   על שם העיירה ששוכת לגדותיו.

האגם השני בגודלו ממוקם באזור Salzkammergut מזין אותו הנהר טראון, שאורכו  153 קילומטר המהווה שלוחה של נהר הדנובה והם מתאחדים ליד העיר לינץ  , הזורם דרך אגם טראון בדרכו לאגם האלשטאט.
פעילות ספורטיבית ונופש ענפה באזור האגם הכוללת רכיבה באופניים לאורך אגם, שחייה צלילה, שיט, שיט, גלישה, דיג, סקי מים, הליכה במסלולים מסביב ולאורך האגם.
 
אזור  Traunkirchen ליד האגם כולל את הכפר Fishers pulpit  ,העתיק שהאטרקציה הבולטת שלו היא הכנסייה מהמאה ה 11 הבולטת מעל מימי האגם, השוק הידוע בעיירה  Ebensee מספק חוויה נוספת ,העיירה Gmunden הממוקמת בצידו הימני של האגם.
 
מהווה מוקד ביקור בזכות מצודת  Schloss Ort שנבנתה בשנת 1080 , בידי הראשון בשושלת המלוכה לבית  Hartnidus of Ort, נציגיה ייצגו את מדינת Styria באוסטריה
העיירה שימשה צומת דרכים ותעבורה חשוב במאות 18-19 בין וינה לעיירות כריית המלח באזור , חלק מהמלח הועבר בשייט על פני האגם, בעיירה מפעל קרמיקה מפורסם.

במאה 18-19 הפכה העיירה לאזור נופש לאנשי רוח והאצולה כולל המלוכה, ליד העיירה ניצב ההר הגבוה Traunstein שגובהו מעל 1600 מטר ומתצפית ממנו ניתן לראות את כול השטח מסביב לאגם.

העיירה קרובה גם לעיר Wels שהייתה העיר השנייה בגודלה בחבל ארץ זה, העיר קרובה גם לחיבור של הנהרות טראון והדנובה המתאחדים ליד העיר לינץ, כל האזור היה בעברו מיושב בתקופה הניאוליתית ובהמשך בכיבוש הרומאי.  
 
אגם ימת קונסטנץ  Lake Constance
ימת קונסטנץ בגרמנית נקרא  Bodensee היא אגם גדול בין אוסטריה, שווייץ וגרמניה.
נהר הריין מזין את שני האגמים אגם Obersee  הנקרא היום אגם  Untersee ואת אגם Constance , האגם בסמיכות להריםAllgau בוואריה היער השחור ,בגרמניה בחלק הצפוני הגבעות הסובבות rolling hills lie ,הרי האלפים השוויצרים והאוסטרים בדרום אורכו של האגם 65 קילומטר רוחבו 13 קילומטר ועומקו 265 קילומטר.
 
בצד האוסטרי נמצאות העיירות  Hard,,העיירה ברגנץ  Bregenz  נמצא על מישור המשתרע למרגלות ההר של  Pfander והעיירה Lochau.
האזור יושב בתחילה בסביבות שנת 1500 לפני הספירה, האטרקציות  בעיירה  Bregenz כוללות את כנסייתSt. Gallus Churchבסגנון רומנסקי על חורבות רומאיות מהמאה ה 14 , מבנה משרד הדואר ומבנה העירייה ששופץ ,מגדלMartins Tower מעל לקפלה משנת 1362 כיום מוזיאון היסטורי צבאי הכולל צריח בסגנון ברוקי מהגדולים באירופה, מרכז האומנות  וטיילת האגם.
 
קו החוף של האגם משתרע על כ 200 קילומטר שרשרת הרי Bodan  מחלקים  את האגם  לשני חלקים החלק הדרומי הנקראUntersee והחלק הצפוני הנקרא  berlingersee.
 
החלק העיקרי של האגם שוכן דרומית מזרחית לעיר קונסטנץ.החלקים במערב האגם מכונים  זלר. האגם היה מרכז התנועה העיקרי כבר בימי הביניים, בשל מיקומו האסטרטגי בצומת של מספר כבישים ראשיים . לאורך המדרונות כרמי יין רבים, באגם נוהגים לדוג דגי סלמון ופורל למעלה מאלף טונות דגים נדוגים באגם בכל שנה .
 
האגם משמש ביתת גידול למינים רבים של דגה באזור שני בתי קזינו,38 חופי רחצה שונים כולל חופי נודיסטים, 24 מעגני סירות ויאכטות, האגם שנוצר בתקופת הקרח מספק את מימי השתייה של ערים ועיירות רבות מסביבו, באזור האגם גדלים סוגים שונים של בעלי כנף וצמחייה מגוונת האופיינית לאזור.
 
האגם מציע מגוון רחב של אפשרויות נופש בשחייה, הליכה, טיפוס והליכה, סקי, טניס, צלילה, גולף, טיפוס הרים, סקווש, רכיבה על אופניים, רפטינג במפלי מים , שיט, גלישת רוח, חתירה, רחיפה בבלונים .
בצד השוויצרי של האגם ממוקמות העיירות רורשאך, הורן,  Steinach, Frasnacht  ו  Arbon .
בצד הגרמני  של האגם העיירות הם   Meersburg, Daisendorf, Unteruhldingen  ו קונסטנץ.
 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור