דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה אנדרטת הנופלים פרנקו Sierra de Guadarrama

 
אנדרטת הניצחון של פרנקו  monument to Francos victory
הכניסה בתשלום ,פתוח בחורף בשעות 10:00-17:00 בקיץ עד 18:00.
עמק הנופלים ממוקם כשמונה קילומטר צפונית  מהעיר  El Escorial   לרגלי הרי   Sierra de Guadarrama .
תחבורה לבסיס האנדרטה מגיעים ברכבל פוניקולור היוצא בכל 30 דקות.
למדריד באוטובוס מתחנת   Moncloa . בקו האוטובוס  664 הנקרא Autocares Herranz  הלוקח את המבקר  אל שער הכניסה של עמק ,זמן הנסיעה כארבעים וחמש דקות  45  ויורדים בתחנת   Cruce Cuelgamuros  ,כאשר יורדים  מהאוטובוס עולים  לאוטובוס בעיירה סן לורנצו דה אל אסקוריאל, בקו 660 הלוקח את המבקר  אל דה Cruce Cuelgamuros . בנקודת הירידה מהאוטובוס  בשער הכניסה לעמק , עדיין יש כשלושה קילומטרים במעלה ההר אל הצלב, יש לקחת מונית או לטפס רגלית לצלב
מידע
שמונה קילומטר צפונית למתחם ארמון  The Royal Monastery of El Escorial,   ממוקמת אנדרטת הניצחון של פרנקו בעמק הנופלים ,בגובה של 1400 מטר משקלה כל הפרויקט 200,000 טון , האנדרטה נבנתה בשנים 1940-1958, האנדרטה אמורה להנציח 40,000 חללים משני צדדי המתרס במלחמת האזרחים בספרד,היא נבנתה בידי שבויי מלחמה רב המונצחים שייכים לכוחות הרפובליקנים , גם גופתו של הרודן פרנקו קבורה בבזיליקה שנחצבה בסלע.
 
בחלק המזרחי של המתחם נמצאת הכניסה  לקריפטה עם מנהרה שנחצבה בסלעי הגרניט לאורך 262 מטר , לצדדי המנהרה שש קפלות שלוש בכל צד,מעל למעבר כיפה שגובה 40 מטר ,בבזיליקה ממוקם מזבח גדול שלמרגלותיו קבורים פרנסיסקו פרנקו חוסה אנטוניו פרימו דה ריברה מייסדי המפלגה .
 
מעל לקריפטה  על הסלע מוקם הצלב הקדוש הענק מאבן שגובהו 150 מטר  הצלב נחשב לגדול בעולם , לרגלי האנדרטה טיילת שאורכה 300 מטר ,הרוחב בין הזרועות 46 מטר בבסיס האנדרטה ממוקמים ארבעה פסלים שגובהם 18 מטר, הפסלים מתארים את ארבעת האנגווליסטים .

 
 
 
בניית אתרים - שרקור