דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

האי פלמה The Island of La Palma

 
האי  The Island of La Palma
מחוז  Santa Cruz de Tenerife , האיים הקנאריים  Canary Islands .
תחבורה לאי שדה תעופה הנקרא  Santa Cruz de La Palma , דרך שנייה להגיע לאי בסירות ומעבורות מטנריף.
מידע
האי נקרא גם La Isla Bonita מפאת יופיו המיוחד ,הוא אחד הקטנים באיים הקנאריים כאשר הוא מבלט בצמיחתו התלולה מהים לגובה שרשרת הרים של 2000 מטר, כאשר ההר הגבוה מתקרב ל2500 מטר ועליו מצפה כוכבים ,באי גרים קרוב ל 90,000 תושבים ועיר הבירה ונמלה הראשי היא Santa Cruz de la Palma.
במרכז עיר הבירה Santa Cruz de la Palma ממוקמת הכיכר הראשית  Plaza de Espana  ובה הכנסייהEl Salvador מהמאה ה 16 , לידה ניצב בית העירייה, בעיר מספר מוזיאונים כמו :
מוזיאון העיר  town museum הממוקם בכנסייהSan Francisco,
המוזיאון הימי  naval museum שבו מוצג דגם של ספינת הדגל של קולמבוס אנה מריה .
מרכז תערוכות אומנות  Casa Salazar ומשרד התיירות העירוני .
 
מעל העיר ממוקם מבנה Nuestra Senora de Las Nieves, מבנה בסגנון הרנסנס מהמאה ה 16 שבו מוצגות תמונותיה של  Nuestra Senora de Las Nieves  פטרונית העיר, אחת לחמש שנים נערך פסטיבל בעיר Bajada de la Virgen  לזכרה שבו מוצגת תמונתה בראש התהלוכה.
 
אזור  Brena Alta  , הממוקם מדרומה של הבירה על מדרונות Cumbre Nueva ,העיירה העיקרית בו היא San Pedro Apostol, פטרונה של העיר  Apostol ולכבודו נערך פסטיבל ב 29 ליוני בכל שנה, לליד העיר ממוקמת נקודת התצפית Mirador de LaConception, הנקודה נמצאת בכביש הראשי מסנטה קרוז ל    Los Llanos, מנקודת תצפית זאת ניתן לראות את העמקים ליד ,את העיר והנמל של סנטה קרוז.
 
אזור  Brena Baja, ממוקם מתחת לאזור Brena Alta, העיירה העיקרית באזור היא סאן חוזה שבה נערך בכל שנה ב 25 ליולי פסטיבל לזכרו של פטרונה סנטה אנה, ניתן לבקר בנקודת התצפית בהר Montana de La Brena, על חלקו המזרחי של האי.במקום אחד החופים העיקריים של האי   Los Cancajos   .
אזור  Mazo, בעיירה נערך אחת לשנה פסטיבל Corpus Christi, בעת הביקור כדאי לקפוץ לבית המלאכה לקרמיקה El Molino ceramics.  
 
אזור  Fuencaliente ממוקם בקצה הדרומי של האי, האזור נחשב כאסם היין והכרמים של האי ,הכרמים נטועים על מדרונות ההרים, לבקר ביקבים     bodegas  והיקב   Llanovid ולרכוש את היין שנקרא Teneguia, בעת הביקור ניתן לבקר בלועות הרי הגעש San Antonio , Teneguia ולקנח ברחצה באחד ממפרצי האזור El Faro, Playa Nueva, Punta Larga , La Zamora.
 
העיירה והנמל  Tazacorte , העיירה ממוקמת על שפת הים בחלק המערבי של האי , בעמק Aridane, פסטיבל לכבוד פטרון העיר סאן מיגל נערך בכל 29 לחודש בספטמבר, מומלץ לטייל באזור נמל הדייג הגדול במערב האי ולטעום מפירות הדייג של היום במסעדות ליד הנמל.
 
העיירה  El Paso ממוקמת בחלקו העליון של עמק  Aridane,  בחלקו המערבי של האי בגובה  650 מטר מעל לים , בעיירה נקודת תצפית נוף בהר Mirador de La Cumbrecita  העיירה קרובה למרכז המבקרים החדש ב Cumbrecita המשמש את שמורת הטבע הלאומית La Caldera National Park.
 
העיר  Los Llanos ,נחשבת לעיר הגדולה בחלק המערבי של האי, מסביבה מטעי פרי כמו בננות ואבוקדו , מומלץ לבקר באחת מהכיכרות המרכזיות בעיר Eias Santos , Plaza de Espana וליהנות ממנוחה באחד מבתי הקפה, להיכנס לכנסייה הבולטת בעיר לביקור Nuestra Senora de Los Remedios, שני פסטיבלים עיקריים בעיר ,פסטיבל הנערך לפטרון העיר בשני ביוני והפסטיבל בסוף חודש פבואר , חופי הרחצה העיקריים בעיר הם חוף  Puerto Naos והחופים Puerto Naos , Charco Verde , Playa Nueva.
 
העיירה  Tijarafe, בקצה העיירה נקודת תצפית נוף הממוקמת ב  Barranco de Augustias , הפסטיבל השנתי נערך לכבוד פטרון העיר בשבוע הראשון של ספטמבר.
 
העיירה   Barlovento , ממוקמת בחלק הצפוני של האי , ליד מאגר המים הענק של האי מאגר La Laguna  ,אשר מסביבו אתרי קמפינג ופיקניק, כמו כן באזור בריכות המים הטבעיות לרחצה  Las Piscinas. 
 
האזור החקלאי הגדול באזור צפון האי San Andres Sauces, מומלץ לבקר במעיינות Marcos Corderos הממוקמים מעל לעיירה ,לבקר ביער Los Tilos הנחשב לשמורה מוכרת של אונסקו ,המקבל את מימיו מהמעיינות, בחוף הים ניתן לרחוץ בבריכןת הטבעיות הנקראות  Charco Azul.
 
העיירה הצפונית Puntallana נחשבת לבעלת חוף הים הטוב באי והנקרא Playa Nogales והמוקף ביער El Cubo de Galga

 
 
 
בניית אתרים - שרקור