דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קוסטה דה סול העיר מנילווה Manilva

 
העיר  Manilva
העיר ממוקמת בקוסטה דה סול .
תחבורה
מידע
אטרקציות בעיר 
מרחצאות הגפרית הרומאיים  Hedionda , מימי המרחצאות למרפא מגיעים מנביעה של מים רווים בגופרית הנובעים ממעין בסלע, הוא נתגלה לפני למעלה מאלפים שנה וכיום מורכב משרידי ארבעה חדרים בעלי קמרונות , תעלות מים המעידות על גודלו של המקום בעבר, ומנהרת הולכת מים המובילה לאולם גדול,גם כיום מתרחצים תושבי האזור במקום בתוך אמבטיות ואזורי מנוחה וכמובן סועדים את ליבם במסעדה הממוקמת במקום.

מעבר לנהר ממוקמים חורבות של חווה חקלאית מהמאה ה 18 שבה נעשה גם ניסיון לשחזר את המרחצאות,לידו מערכת השקיה והולכת מים מהתקופה הרומית, במעלה ההר לכוון Casares במרחק שני קילומטר ממוקמות מספר טחנות רוח ישנות שניזונו מתעלות מים,ניתן להגיע למקום ברכב.אמת המים הרומאית Roman origin במקום שרידים שאורכם 100 מטר שנותרו מאמת המים, לידה תחנת ושחזור של גלגל הינע .
 
  הכפר   Castillo de la Duquesa, ממוקם ממערב לנמל Puerto de la Duquesa, בכניסה לכפר מצודה משנת 1767 אשר נבנתה בידי מושל סביליה, ליד כיכר  Plaza de Banos ,שיפוץ וחפירות שנעשו במצודה בשנת 2003 ,גילו ממצאים מתקופות קודמות,כיום משמשת המצודה לתערוכות, אירועי תרבות ומשרדי המועצה.
 
בכפר כנסייה בשם  Iglesia Nuestra Senora del Carmen , מספר גנים וכיכרות ומסעדות מפורסמות באוכל שלהם.  
העיר עצמה הייתה בעבר עיר רומאית ולאחריה מורית,  את עיקר פיתוחה והעיר של היום תחילתה באמצע המאה ה -16 כאשר המלך צארלס  הזמין את בניית מגדל ועליו השעון כדי להזהיר מפני התקפות של שודדי ים ברברים שהיו באופן קבוע פושטים על  החוף הדרומי של ספרד, ליד המגדל נבנו בתים ואף בית העירייה.
 
קתדראלת   Iglesia de Santa Ana, החליפה את הכנסייה הקודמת מהמאה ה 18 שנהרסה ברעידת אדמה, העיירה מוקפת כרמי ענבים רבים המשמשים ליצור יין וצימוקים, אולם כרמים אלו מאבדים את מקומם לטובת תנופת הבנייה הזללנית.  
 
באזור העיירה מפוזרים כעשרים אתרי עתיקות מתקופות שונות המעידים על תחילתה אלפי שנים לפני הספירה, כמו : עתיקות  La Alcaria, אלCerrilloדה לה ספולטורה,מגדל הצריח  אלCerro del Tesorillo, Almenaraטורה דהChullera, את הכיבוש, ואת מגדל  Torre de la Duquesa.
 
אוכל בעיר ובסביבה 
האוכל הבולט באזור הם מאכלי הים והדגים,סרטנים וצדפות בטעמם הטבעי והטרי, בסגנונות בישול של צלייה,בישול בנזיד , דגים צלויים ותפוחי אדמה , אנשובי,סרדינים בגריל ועוד, גם המסעדות בהרים מציעות תפריט זהה וטרי וכמובן אוסף סוגי היין הטוב הנלגמים בארוחה לא לשכוח את הסיאסטה .  

נמל הדייגים והמרינה  Puerto de la Duquesa ממוקם באמצע הדרך בין הכפר Castillo de la Duquesa והעיר  Sabinillas   ממזרח בנמל הדייגים הציורי מספנה ומחסנים , חנויות וכמובן אוסף מסעדות דגים ומאכלי ים.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור