דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ספרד העיר בורגוס Burgos

 
העיר בורגוס  Burgos
מכונה העיר של הטירות
העיר ממוקמת בצפון מערב ספרד , ממוקמת על תוואי ההליכה ברגל סנטיאגו.
תחבורה הדרך ממדריד לעיר לוקחת באוטובוס כמעט שלוש שעות,על הציר  A1 .
מידע
ממצאים ארכיאולוגיים מראים כי התחלת ההתיישבות באזור החלה בשנת 884 ,כעיר היא נחשבת לבעלת עיזבון היסטורי רב,כעיר מימי הביניים האופיינית לקטלוניה הצפונית העיר  שימשה  כבירת ממלכת קסטיליה במשך 500 שנים , בזמן מלחמת האזרחים בספרד, שכן בעיר המטה של פרנקו.
 
ברובע העתיק ניתן לראות ,ארמונות,כנסיות  כמו  מילאן סן Suso  ומנזר  Yuso  האטרקציות בעיר כוללות את קתדראלת העיר בסגנון גותי   Cartuja de Miraflores, את המנזר  Las Huelgas, אנדרטת  El Cid, קתדראלה  Puerta del Sarmental  מהמאה ה 13,ארמון  La Casa del Cordoo , מונומנט הצל  בCartuja de Miraflores  מהמאה ה 15,השער והארמון מהמאה  16 ,  16Puerta de Santa Maria, המוזיאון הארכיאולוגי Archaeological Museum, קתדראלת  Burgos Cathedral , קאזה  Casa del Cordon .
 
מנזר   Monastery of Royal Retreats, שימש למגורי האצולה לפני שהפך למנזר בשנת 1187 ,סיורים מודרכים למבקרים במנזר מראים  את קברי האבות המייסדים של מנזר, ואת קברם של המלכים  המלך אלפונסו השמיני ואת אשתו, אלינור מאקוויטניה, כמו כן במנזר מוזיאון הבדים Museum of Rich Fabrics  המתהדר אוסף מרשים של בגדי המלכות.
 
מסלול ההליכה לסנטייגו El Camino de Santiago, המסלול עם סמני הצדפה המראים את הכוון משמשים עד היום לצליינים העוברים את העיר.
 
הקתדרלה Cathedral of Santa Maria   הגותית מרשימה של העיר הוא המבנה של יופי בלתי רגיל, אחת הגדולים במדינה   מכיל את קברו של  אל סיד  הלוחם האגדי בן העיר במלחמה כנגד המוסלמים ,בעיר העתיקה נשמרות  הכנסיות והארמונות בסגנון הרנסנס ,כמו גם את מילאן בסן Suso ו Yuso המנזרים .

אוכל הנקרא Morcilla de Burgos הכולל תבשיל בשר כבש נמוך ,ותערובת של אורז, בצל, דם חזיר קרוש, מתובל פלפל אדום מבושל במים מומלחים משמש כמאכל הלאומי של העיר ביחד עם טאפס.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור