דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קוסטה בלנקה העיירה מורסיה Murcia

 
העיירה מורסיה  Murcia
העיירה ממוקמת בקוסטה בלנקה על חוף הים התיכון בחבל ולנסיה בקצה הדרומי של ספרד כשבעים וחמישה קילומטר דרומית לעיר  Alicante , וכשלושים קילומטר מערבית לעיר  Torrevieja .
תחבורה ניתן להגיע לעיר מכוון העיר אליקנטה באמצעות כביש מספר  C415  או ממדריד באורטוסטרדה E15
מידע 
בעיר מתגוררים למעלה משלוש מאות אלף תושבים, היא אינה שוכנת על חוף הים אלא מרוחקת ממנו מעט איזור ים תיכוני במבנהו, אך החופים השייכים לעיר מונים מעל ל 200 חופים ומפרצים,אזור ביצה ושמורת טבע ,אזורי חול הנראים כמו מדבריות .
 
העיר מהווה חיבור של שכונות מודרניות וכפרים בבנייה כפרית ספרדית ישנה, שני שרשראות של הרים משתפלים לכוון העיר רכס Sierra de Orihuela  ושרשרת הרי   Cresta de Gallo, בראשית התיישבו באזור שבטים איברים עתיקים ולאחר מכן כובשי הארץ השונים.
 
תושביה הקדמונים יצרו תשתית השקיה חכמה על מנת לעבד ולהשקות את שטחי החקלאות הגדולים סביבה ,אך כל זאת בשילוב פעילות ימית ענפה, אדמתה החקלאית ותוצרתה  וכרמי היין סללו את שמה כבירה גסטרונומית ויצרנית יין טוב.
 
La Mangaהפך לאחד מאזורי הנופש החשוב ביותר של מה שמכונה קוסטה  Calida או החוף החם יחד עם העיר  Torreviejaבאזורה הדרומי של קוסטה בלנקה .
 
העיר מהווה מקום ביקור עם אטרקציות מגוונות העיר  דומה במעט לעיר קרדובה  מחלק את העיר נהרSegura River , לעברה של העיר יש  לחזור כשמונה מאות שנים אחורה, ניתן לבקר בכנסייה המפורסמת בסגנון הברוק המשמשת כמומנט המפורסם של העיר, שהוקמה במאה ה 15 כנסיית Cathedral de Santa Maria המקסימה, הקתדראלה ממוקמת בכיכר  plaza del Cardinal Belluga, לכנסייה מספר כניסות שהמפורסמת בהם היא הכניסה הראשית  puerta del perdon, הכניסה הצפונית הנקראת portada de las cadenas והכניסה הנקראת  portada de los apostoles והמוליכה את המבקרים לקפלה הראשית של הקתדראלה המעוטרת זהב רב, כאשר מבקרים במקום מומלץ לבקר במוזיאון הקתדראלה ולערוך סיור מסביב למבנה.
 
ליד הקתדראלה ממוקם מבנה העירייה , וגם לבקר בבית מגורי הבישוף הארמון   Palacia Episcopal הסמוך, כדאי לבקר בארמון  Almudi  ואף בטירת Monteagudo שעיצובה ותכנונה הושפעו מהסגנון המוסלמי המורי, בשוק העיר Veronicas , בגן  Malecon  ואולי אף להציץ במבני אוניברסיטת מורסיה , במוזיאון הארכיאולוגי ובמוזיאון מערכות המים וההשקיה.  
בעת הסיור בעיר    אל לשכוח את מוזיאון  Museum Ramon Gaya הנמצא במבנה הנקרא Casa Palarea  בכיכר קטלאניה Catalina Square ,המוזיאון נפתח בשנת 1990 כאשר האמן היה בגיל 84 , במוזיאון מוצגות עבודות של האמן יליד העיר.
 
מנזרים וכנסיות בעיר Santa Ana church, San Andreschurch, San Miguel church , San Nicolas church; San Juan 
כנסייה ומוזיאון   de Dios church and museum, המנזר המרוחק 5 קילומטר צפונית לעיר Las Agustinas monastery
 
מוזיאונים בעיר : מוזיאונים: מוזיאון הקתדרלה, מוזיאון המדע, מוזיאון העיר, המוזיאון לאמנות דתית useo de la Sangre  נמצא במנזר המרוחק 5 קילומטר מצפון העיר  Iglesia del Carmen, המוזיאון הארכיאולוגי,מוזיאון   Bellas Artes, המוזיאון  Salzillo, ומוזיאון מלחמת שוורים Bullfighting museum.
 
כאשר מבקרים בעיר מורסיה מומלץ לבקר בעירות הסמוכות  Carthagena  והעירה  Caravaca de la Cruz.
 
העירה   Carthagena בעלת היסטוריה רבה והמוצגת במוזיאון הארכיאולוגי הממוקם בה, והמציג את עברה האיברי של העיר מורסיה ואת התרבויות השונות אשר שלטו באזור כולל ימי ההתנחלות של אנשי קרתגו והרומאים.
 
העירה   Caravaca de la Cruz, לעיר עבר היסטורי נרחב וסגנון בניה הנראה בעת סיור ברחובותיה הצרים וביקור בבתיה . 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור