דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קוסטה בלנקה הקדמה לרצועת החוף

 
הקדמה לקוסטה בלנקה
קוסטה בלנקה הזמנת בתי מלון ו מקומות לינה ברצועה
רצועת קוסטה בלנקה ממוקמת במרכז האזור של חוף הים התיכון המזרחי של ספרד ,פרוש שמה הוא החופים הלבנים, שטחי הרצועה נשלטו לאורך חמישים אלף השנים האחרונות על ידי היוונים, הפיניקים, קרתגו והרומאים בטרם המורים הגיעו.
 
רצועת החוף כוללת את המחוזות המחוזות של קאסטיון, ולנסיה ואליקנטה המרכיבות את ואלנסיאנה קומונידד , אשר נכבשו מידי המורים בידי צבא קטלאניה , שפת האזור valenciano נשארה באזור ואף מופיעה על שלטי הכוונה בכבישים.
 
הקטע הצפוני של קוסטה בלנקה נקרא מרינה אלטה ,שפירושו החוף הגבוה , המשתרע מעיירת הדיג Deniaלכוון דרום לעבר העיירה Altea, חמש ערים מרכיבות את הרצועה הצפונית החל מהעיר Denia הנחשבת לצפונית ברצועת בלנקה, עיר זאת שימשה כבירת המוסלמים לאחר כיבושה של הרצועה בעבר, הערים Denia והעיר Javea מופרדות ברכס הרים   Montgo שגובהם 758 מטר, הרים אלו יוצרים מזג אויר נוח לתיירות ומחייה באזור.
 
בחלק הדרומי של העיר Javea עולה רכס הרים שפסגתו נקראת פסגת השמש  Cumbre del Sol, אשר על פי האגדה זהו המקום הראשון שקרני השמש נוגעות בספרד, מעברו השני המפרצים Cumbre ומפרץ Moraira, הכוללים חופי רחצה טובים ומרינות לסירות.
 
בהמשך הנסיעה דרומה מגיעים לעיירה Calpe שבה שולטים סלעי הגיר, סביבת העיר חופי חול ארוכים המושכים אליהם תיירות משפחות , בדרך לעיירת Altea עוברים ליד רכס הרי Sierra Bernia המשתפלים עד לים , ומתחתם רשת של מנהרות של מי ים שחודרים פנימה.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור