דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קוסטה בלנקה העיירה גויאה Javea

 
העיירה גויאה   Javea
העיר  Javea  או בהיגוי המקומי   Xabia
העיירה ממוקמת בקוסטה בלנקה על חוף הים התיכון בחבל ולנסיה בקצה הדרומי של ספרד ממוקמת 80 קילומטר מצפון מזרח לעיר  Alicante , בין העיירה   Denia  בצפון למפרץ   cabo de nao       בדרום, ובין שני מפרצים מפרץ  קאבו סן אנטוניו ומפרץ  קאבו סן מרטין.
תחבורה ניתן  להגיע לעיירה  Javea  דרך כביש החוף של קוסטה בלנקה  מס 332.
מידע 
העיירה נחלקת לשלושה חלקים : חלקה המרכזי ממוקם שלושה קילומטר מהחוף כיוון שתושביה חששו משודדי ים , החלק השני הנמל המרכזי של העיר  Javea  וסביבו נמל  הדיג  Aduanas  דה מאר והמרינה הצמודה והפעלתנית שצמודה אליו.
 
והחלק השלישי האזור סביב החוף שלJavea, בחלק העתיק והישן של העיר הכולל רחובות צרים,בתים עם מרפסות ציוריות של שבכות ברזל הממוקמים , ביינות לבתי המלון  והחנויות הקטנות ממוקמים בתי התושבים בסגנון ספרדי של העבר וניתן לסייר וליהנות מהם  
 
לאורכה של טיילת ושדרת   Avenida del Mediterraneo לאורך חוף הנמל ממוקמות חנויות ומסעדות רבות וכמובן ברים,נמל או לא, בסיור בעיר לא להחמיץ את הסיור בכנסייה מהמאה ה 12 הנקראת church Iglesia de San Bartolome, ניתן לבקר במוזיאון גם במוזיאוןmuseum Soler Blasco הממוקם ברחוב  Primicias calle, במוזיאון מוצג עותק של האוצר שנתגלע בעיר הכולל תכשיטים מזהב ומכסף שיוצר במאות האחרונות, האוצר עצמו מוצג במוזיאון במדריד, מומלץ לטפס למרומי גבעת Cabo de Nao San Martin בשביל היוצא מהנמל ולינות ממראה נוף של ים ומפרצים.
 
כמו כן ניתן לטפס לגבעת cabo de Nao גם כן מצידו של הנמל או לנסוע למרומי הגבעה ברכב מסביב לנמל , על הגבעה ממוקם מגדלור ומשמש גם כנקודת תצפית,  כיוון שהמקום אינו מפותח נדלנית הוא במצבו הטבע.
 
החוף הפופולרי ביותר בעיר הוא  Arenal, חוף  חולי שתקופה הרחצה בו ארוכה ובטוחה, לאורך החוף מפרצים רבים ,מספר פעמים בשנה נערכים פסטיבלים בעיר שהמפורסמים הם פסטיבל  Moors and Christians, במחצית השנייה של חודש יולי ,הפסטיבל נמשך כשבוע בשתייה,ריקוד,זלילה ושירה ,זיקוקים , הפסטיבל המביע את הניצחון של הנוצרים את המורים המוסלמים, בפסטיבל משוחזרת נחיתת המורים על החוף והדיפתם בידי הנוצרים.
 
שטח הנמל מהווה אזור קנייה ענקי עם חנויות,בוטיקים מסעדות רבות ומקומות בילוי, אין הרבה מקומות בילוי ליליים ,מעט שירה עם גיטרה ריקודי פלמנקו שונים ממה שרגילים לראות ובעיקר מנוחה ושלווה הכוללים אוכל טוב.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור