דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קוסטה בלנקה העיירה דייאנה והנמל Denia

 
העיירה דייאנה והנמל  Denia
העיירה ממוקמת בקוסטה בלנקה על חוף הים התיכון בחבל ולנסיה בקצה הדרומי של ספרד בין העיר  Alicante  לבין ולנסיה.
תחבורה העיר משמשת כמסוף הצפוני עבור הרכבת בקו דרך ההרים אליקנטה  ,הידוע כ אקספרס לימון,העיר ממוקמת 100 קילומטר משדה התעופה של העיר  Alicante  הדרך הקלה ביותר לנסוע משדה התעופה  Denia  הוא לקחת את  AP7 הכביש מהיר  ביציאה 62  או  N332  לאורך החוף.
מידע
בעיירה  דייאנה  ניכרים השפעות השולטים ששלטו בה האיברי, קרתגו, הרומאים, הערבים הנוצרים , אך גם המייסדים של האזור מהתקופה של לפני הספירה, שמה של העיר ניתן לה על שמה של האלה היוונית דייאנה , במאה ה  11 הפכה לעיר חשובה למוסלמים ששלטו בה.
 
העיר אינה מתפרנסת רק מתיירות בעיר אחד הנמלים החשובים באזור, אשר ממנו יוצאות מעבורות  לאיים איביזה, מיורקה, האיים הבלאריים  ואחרים, כמו כן בעיר אחד מנמלי הדייגים שבו עוגנות ופעילות ספינות דייג רבות , בחודשי הקיץ ישנם ימים שהטמפרטורה היא 40 מעלות צלזיוס.
 
במרכז העיר היא גבעה קטנה בגובה 58 מטר שבראשה טירה שלאחרונה השתמשו בה בתקופת השלטון  הערבי ושהוסבה לשימוש חקלאי בשלהי המאה התשע עשר,  טירת העיר שנבנתה במאות 12- 13 לספירה, במצודה ממוקם  מוזיאון בארמון Palau del Governador, מוזיאון נוסף הממוקם בעיר  Museo Etnologico בתצוגות על ההיסטוריה והתרבות של העיר ניתן לעבור בפארק בפאתי העיר  במנהרה מתחת לטירה אל מרכז הקניות העיקרי של העיר .
 
בכל שנה בחודש מרץ נערך בעיר פסטיבל בובות עיסת הנייר הענקיות הנקרא fallas , כמו כן בכל שנה נערך בחודש יולי נערך שבוע פסטיבל ששיאו הרצת שוורים ברחובה הראשי של העיר  Marques de Campo נקרא על שמו של המרקיז  Denia  שנהג להתגורר בטירה השוורים שועטים  לכוון הים , הפסטיבל הנקרא Bulls at the Sea.
 
מקיפים את העיר בשני צדדיה 20 קילומטר של חופים,מפרץ Les Deveses פופולרי בקרב גולשי רוח, ואילו עבור אלו המעדיפים לצלול, יש הרבה מפרצים סלעונים שמדרום לנמל ב Marineta Cassiana, מפרץ  Trampoli ומפרץ   Punta Negra.
 העיר משופעת בחנויות ,בהרבה מסעדות כמובן הרבה מסעדות למאכלי דגים, בתי קפה ברים ומקומות בילוי.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור