דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קוסטה דאודרה העיירה סיגס Sitges

 

העיירה סיגס Sitges

העיירה מרוחקת מברצלונה כ 50 דקות נסיעה ברכבת ושלושים וחמישה קילומטר מדרום מערב העיר.רכבות ישירות לעיירה יוצאות מתחנת   Passeig de Gracia או תחנות Sants   ומכיכר קטלוניה   יש ארבע רכבות יוצאות בשעה - שתי רכבות מהירות ישירות  ושני רכבות מאסף.

 

עיירת חוף קטנה המהווה מרכז תרבות בזכות אמנים וציירים אשר נמשכו לעיירה,העיירה הצליחה לשמר את עברה ואורח חייה השלב של עיירה לחופו של ים פרסומה גם נובע מחיי הלילה מקום חביב להומואים ולסביות גם ,ומספר פסטיבלים שהמפורסם שבהם הוא פסטיבל הסרטים  Santa Tecla Festival .

 

       

בעיירה שלושה מוזיאונים ,רחובות המיועדים להולכי רגל,רובע עתיק ,כנסייה , בתי קפה ומסעדות וכמובן השממה בין השעות  שתים לחמש ,חלקם של התושבים החל מהמאה ה 18 חיפשו את מזלם והעושר באי קובה,חלקם זכו להתעשר ולקראת סוף המאה העשרים חזרו חלקם לעיירה, בבואם בנו בתי מידות הנקראים אמריקנוס ,כמובן שבתים אלו ואחוזות נבנו לאורך קו החוף והים בתים אלו מושכים תיירים לחזות בהם.
 
בשלוש רחובות עיקריים מתרכזים בתי האמריקנוס, סנט איזידר ,גומה פרצסקו וכמובן אילה דה קובה על שם מקום ההגירה, מספר מאפיינים לבתים אלו : חצרות וגינות,גרמי מדרגות ועיצוב של ברזלים במעקות בגדרות ובשערים.
 

אחת הכיכרות בעיר היא כיכר קאפ דה לה וילה, שבה השעון שהוצב עוצב כמו בקאזות אשר בנה גאודי בברצלונה מלא חתיכות קרמיקה צבעונית , שני מוזיאונים נמצאים ברחוב פנולר .

 

מוזיאון  Cau Ferrat  של האמן   Santiago Russinol .

המוזיאון מציג עבודות וציורים של גדולי אמני ספרד כמו פיקסו ,אל גרקו ועוד.

 

ממולו ארמון מוזיאון   Museu Maricel  ,משנת 1910 והנפתח רק בחודשים יולי- ספטמבר , חלק מאספיו אשר הוריש למוזיאון ששימש כבייתו וחלק הועבר לאמריקה,בהמשך הרחוב הספרייה בית העירייה והשוק,לעיירה מספר רב של חופים המחוברים בינם בטיילת ולאורכה בתי קפה ומסעדות. 
 
 
בניית אתרים - שרקור