דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

שלומי ביתה של עפייה זכריה

 
ביתה של עפייה זכריה
הכניסה בתשלום
המוזיאון הייחודי ממוקם במועצה המקומית שלומי ברחוב נתן אלבז 151 בשלומי,משמאל לבית הכנסת אוהל יעקב.
תיאום ביקורים שלום דדון מנהל מחלקת לתיירות ותעשייה בעיירה.
טלפון 04-9809746 פקס  04-9809747
מידע
בתוך בית מגורים השייל לעמידר בדירה בקומת קרקע,מסתתר מוזיאון ייחודי של אומנות תיממנית שעברה מהעולם בישראל של ציורי קיר בריקמה בסגנון תיימני, תוך שילוב צבעים בוהקים של אדום ,צהוב ועוד.

גברת עפייה זכרייה עלתה לישראל במבצע מרבד הקסמים ,התגוררה בתחילה בכפר הערבי הנטוש באסה אשר שימש את תושבי שלומי לפני עלייתם לקרקע הקבועה בשלומי,המגורים היו בחינם והיא גרה במקום גם לאחר ששלומי יושבה והייתה האחרונה לצאת משם בגיל 80 ,כאשר עזבה סיפקה לה חברת עמידר דירה בשיכון עולים שבה התגוררה עד מותה כיוון שהיית ערירית חיפשה במה להעסיק את עצמה.
 
את תורת האומנות הייחודית הזאת למדה במולדתה תיימן ואף עבדה בה בשינוי שם בעבור עשירי צנעא לקישוט קירות בייתם,באומנות הזאת יוצרים שטיחים לציפוי קירות רצפות ותקרות בנול שעליו אורגים את השטיחים,שנוצרים על פי ציורים וסמלים האופיינים לתימן,בדרך כלל בתיימן את עבודת האריגה עשו הגברים.
 
כל פיסת שטח בדירתה כולל המטבח,השירותים,החדרים,בתקרה בקירות ובריצפה ,מכוסים בפרי עבודתה ,קיימות גם תמונות ובובות של דגמי נשים ושל האמנית היוצרת בדמותה ועל פי תמונות שנשארו,העירייה לקחה על עצמה לשמר את המקום ולהמשיך לשלם לחברת עמידר את דמי השכירות.
 
כאשר נכנסים למקום נדהמים מעוצמת הצבעים הניחתיים עלייכם ,ומקבלים משהו מעולם שנעלם ונשאה רק פיסת טבע כזאת לשמר תרבות ואומנות שנכלתה מהעולם, לדעתי חווית חושים מיוחדת ומומלצת .

 
 
 
בניית אתרים - שרקור