דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה סיור בפארק טיבידאבו Tibidabo amusement park

 
סיור בפארק טיבידאבו  Tibidabo amusement park
 
הסיור כולל את פארק  Tibidabo amusement park  וכנסייה הלב הקדוש  Temple Expiatori del Sagrat Cor , מגדל התקשורת והתצפית הגבוה  Torre de Collserola
 
איך להגיע לקחת את  T2  Tibibus מעבורת האוטובוס   שירות אשר פועל כל יום מסלול מעגלי בין כיכר  קטלוניה עם תחנות שונות לאורך הדרך, בדרך הוא עוצר  במגדל   Torre Collserola ובפארק גואל, אוטובוס התיירים     Tibibus T2 פועל רק בחודשי הקיץ, כאשר פארק טיבידאבו פתוח, במסלול מעגלי כל חצי שעה החל מהשעה  11:00, מחיר 2.5 יורו.
 
או לקחת את רכבת   Ferrocarril train on L7  מכיכר קטלוניה מול חנות הכלבו  Corte Ingles  או מתחנת שדרות גרסיה או  מתחנת  Provenza   לרדת בתחנת  Av Tibidado , לאחר מכן לקחת את הקרונית הכחולה  old Tramvia blau   עד הרכבל של  Funicular of Tibidabo train  שיעלה אותכם למרומי ההר, לכנסייה ולפארק.
 
כדי לעלות לפארק השעשועים   Tibidabo amusement park , העלייה  בתחנת    pl. Dr Andreu  מתחנת החשמלית הכחולה,לתחנת    Tibidabo Amusement  Park  ,אורך המסילה 512 מטר, ימי הפעילות של החשמלית היא בימים שבת וראשון ובימי חג, בתדירות 30 שלושים דקות ,בין השעות  10:45-18:45 ,למעשה ישנם ימים נוספים במשך החודש ,אך יש לברר את זה בצורה פרטנית.
מידע
בחודשי הקיץ כאשר הגן פתוח פארק גדול המכסה את מרבית שטחו של הר טיבידאבו, המתנשא לגובה של 532 מטר, אזור ההר נחשב כריאה הירוקה הגדולה ביותר של ברצלונה ומפסגתו נשקף נוף נהדר של העיר כולה, של הים ושל הרי הפירנאים. ניתן גם לטייל רגלית בשבילי ההר, על ההר ממוקם מגדל התצפית הגבוה Torre de Collserola.
פארק השעשועים נקרא  Funfair
כניסה בתשלום של 25 יורו מעל גובה 1.20 סנטימטר בגובה 90-120 סנטימטר ,10 יורו ובחינם מי שמתחת לגובה 90 סנטימטר.
הפארק נחנך בשנת 1901, האתר משלב אטרקציות מקומיות ומהעולם בשש טרסות שונות תיאטרון בובות הרטה פרנקל עם האוסף, ואחריו מופע עם הפגנה של כמה בובות העבודה. מכוניות חשמליות ,רכבת הרים חדישה  בשם ההר הרוסי שאורכה 718 מטר,הגלגל הענק ממוקם בחלק הראשון של הפארק, נסיעה של סיבוב בגלגל הענק עולה שני יורו , לידה הקרוסלה בת שתי הקומות,והטיסה במטוס,אולם סרטים ארבע מימדים, מוזיאון האוטומטים והרובוטים.
 
הכנסייה Temple Expiatori del Sagrat Cor 
הכניסה בחינם פרט לשימוש במעלית.
הכנסייה פתוחה בימי השבוע בשעות 10:00-14:00 ובשעות 15:00-19:00 .
הכנסייה  המצועצעת ממוקמת בחלק הגבוה של הר הטיבידאבו בחלקה המערבי של העיר בראשה של הכנסייה פסל המשיח  המוזר של ישו המתנשא לגובה 512 מעל לגובה פני הים, הכנסייה מוארת בשעות הלילה.

בניית הכנסייה בסגנון גותי החלה בשנת 1902 הופסקה והושלמה בשנת 1962, ניתן לעלות במעלית בתשלום מתוך הכנסייה ,למרפסת תצפית לרגלי פסל המשיח ישו,ביציאה מהמעלית מקדמים את פניכם 12 פסלי השליחים, משם עולים במערכת מדרגות לולייניות לקומה נוספת ומשם עוד מדרגות  עד המרפסת העליונה ,מומלץ לא ביום סוער שאז צריך להכניס אבנים לכיסים , במרפסת  מתחת לרגלי פסל ישו הענק והמוזהב אשר ידיו פרושות לכוון הים והעיר.
 
בכנסייה קריפטה בת חמישה חלקים המופרדים בעמודים,שלושה אפסיסים מסביב למגדל הראשי שמסביבו עוד מגדלים ,אולמות תפילה,חלונות ויטראזים עם אלמנטים הקשורים לנצרות ,קפלה קדושה שנחפרה בהר בשנת 1940,החלל הפנימי מחולק לשלושה אולמות עם אפסיס חצי עגול בראשו.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור