דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה סיור ברחוב Carrer de Montecada חלק 2

 
סיור ברחוב Carrer de Montecada  חלק 2
קאזה דלמס המכונה בית העצמות בית מספר 20 ברחוב פלאסיו
הארמון נבנה במאה ה 17 ,בסגנון ברוק קטלאני וכולל חצר וגרם מדרגות חיצוני המוביל לחדר המגורים,כולל תבליטים של מרכבת נפטון,בקומת הקרקע הייתה קפלה גוטית שהוקדשה להתגלות,בתקופת שלטון פרנקו שימש המבנה את מכון Estudis Catalans  וכיום משמש המקום כבית התרבות  Oomnium Cultura .
 
קתדרלה סנטה מריה דה למאר    Basilica de Santa  Maria del Mar  
הכניסה  ללא תשלום ,הולכים לאורך הרחוב Carrer de Montecada מתחילתו ברחוב פרינססה ובסופו מצד ימין הכנסייה והרחבה הגדולה,מספר כניסות לכנסייה ,רחוב Carrer de Montecada במפגש בשולי הכיכר Placa Sant Josep Oriol
בכיכר  Pl Santa Maria 1 
שעות הביקור 09:00-13:30 ובשעות 16:30- 20:00.
מידע
הכנסייה שעברה שיפוץ בשנים האחרונות, ממוקמת לאחר מוזיאון פיקסו,  בסוף רחוב Montcada  בחזית הכנסייה הועלו על המוקד נידוני האינקוויזיציה ,היא הוקמה לקדוש השומר על המלחים ,כנסייה מומלצת לביקור .
 
הכנסייה בנויה בסגנון הגותי קטלאני ,אחת הקתדראלות המתיירות בברצלונה פשוטה אך שובה את הלב  ,בעל אקוסטיקה טובה,ולפעמים נערכים בה קונצרטים. בעיקר של קונצרטים קלסיים או מופעי גאז, הכנסייה מושכת אליה מבקרים רבים,כנסייה מיוחדת ושווה ביקור .
 
         
הרישומים הראשונים על הקתדראלה מופיעים משנת  998.הכנסייה נבנתה בידי הארכיטקט Berenguer de Montagut, על אבן חקוקה הנצחה לכיבוש האי סרדיניה,אשר נשלטה לאחר כיבושה בידי קטלוניה עשר שנים שקדמו לשלטון באי  Mallorca,  ואשר פתח את הדרך לאי סיציליה וליוון ולשליטת  העיר ברצלונה , הוא נבנתה בידי ספנים מקומיים אשר רצו להקים כנסייה מתחרה לקתדראלה של ברצלונה . 
 
מבחוץ הכנסייה נראית בסגנון מושלם קטלוני גותי,והשונה מהסגנון הגותי אירופי,קו הסגנון הקטלאני שולט במבנה בקווים האופקיים,בשימוש בחומרים מוצקים לחללים הפתוחים,לסטראות שהן מעברי הצד , הפתוחות ללא הגגות  ומופרדות מחלל האולם המרכזי ,תוך מתן העדפות לגודל של המרחב,ביחד עם עמודי תמיכה חזקים,מגדלים מתומנים ובעלי סיומת שטוחה בגג, בחזית המערבית של המבנה גמלון כניסה הנתמך בידי שתי קשתות ביחד עם חלון הרוזטה  ,דמויות הברונזה של שני סבלים על הדלת מנציחות את הזמן בחלק המערבי פסלים של פטרוס ופאולוס, חלונות ויטראזים אחד בצורת לב מעל לדלת הכניסה.
כניסה לכנסייה היא בלתי רגילה,ומיד מגלים את התהודה והאקוסטיקה טובה של הכנסייה.
 
טאפס Xampanyet  רחוב 22  Moncada   ,בר טאפס מומלץ ומפורסם ,מכל רחבי ספרד עולים אליו לרגל ,הבר אינו יקר במיוחד אך שווה לעבור בו את חווית הטאפס ,התמחות המקום במנות של דגים מלוחים במיוחד מקרל ,פלפלים,תפוחי אדמה ועוד כמובן גם קינוחים ויין לבן מעולם אחר ביצור עצמי,המנות מוגשות או בלווית פרוסות בגט ,או עליהם ,צפוף ,לא לוותר אוכלים בעמידה ליד הדלפק הבר או בישיבה באחד השולחנות בשני החדרים הקטנים,בעל הבית שולט במקום ובבני משפחתו ומאיר פנים ומתייחס לכולם כבני משפחה שהגיעו לביקור,אל מול עיני הכינה אימו המבוגרת מנות טריות להגשה,בהזמנה מצביעים על המנה ,כיוון שאיננו יודעים את שמם,ניתן לקבל הסבר באנגלית מה הרכבה, כהרף עין מגיעה המנה בלווית חיוך ,אוכלים בנחת שותים כוס יין ומזמינים הלאה,המקום הומה אהבתי מאוד,8 מנות ויין עלו לי 18 יורו בערך.
 
קפלה מרכוס  Capella Marcus
הקפלה ממוקמת במפגש הרחובות  Carders ו  Moncada
הקפלה נבנתה בסגנון ה הרומנסקי , ניתן לראות חלק מן המבנה המקורי של המאה  XII.
כנסייה זעירה שנבנתה במאה ה 12 שימשה את האורחים שהגיעו לעיר לאחר סגירת השערים בלילה ,הייתה שייכת לרוזן מרקוס הבנקאי, מאחר והיה ממוצא יווני מוקדשת הכנסייה לבתולה מריה בכינוי המדונה של גרייד בהתבסס על ההתגלות במוטיב הנוצרי,
שימשה כמקום לשרות הדואר הראשון במדינה. 
 
עוד באזור בורן
שדרת בורן לקניות  Passeig del Born  מלאה בבוטיקים וחנויות וכמובן מסעדות וברים.    
 
שוק   בורן  Mercat del Born , בעבודות שיפוץ השוק שנעשו לאחרונה נחשפו שרידים של מקטע של העיר מתקופת הכיבוש בורבון במאה ה  18. השוק ישמש גם כמרכז תרבותי מקום מפגש עבור מופעים ותערוכות.  
 
כיכר Placa Sant Josep Oriol   כיכר יפה כי הוא מלאה באמנים ובשוק אמנים הנערך בסוף השבוע מלאה בברים ,חנויות ומסעדות סיומה שוק בורן ,ניתן לרכוש אוכל מהיר ולשבת על ספסליה לארוחה ומנוחה.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור