דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה סיור בפארק סיוטאדלה Parc de la Ciutadella

 
סיור בפארק סיוטאדלה  Parc de la Ciutadella    
כניסה חופשית , הכניסות לפארק מהשדרות  Passeig de Pujades  ושדרת  Picasso Passeig de .
תחבורה  מטרו: לתחנות   Barceloneta, Ciutadella - Vila Ol?mpica  קו 4, Marina, Arc de Triomf  קו 1, אוטובוס  אוטובוס: 14, 17, 36, 39, 40, 41, 45, 51, 57, 59.
כאשר לוקחים מטרו לכוון הפארק , כדאי לקחת את קו  L1  לתחנת שער הנצחון  ארק דה  Triomf , ולעלות על רכב שרות בתשלום הלוקח אותך לשדרות  Passeig de Lluis Companys  ולשער הניצחון .
פתוח כל יום בין השעות 08:00 – חצות
הכניסה הראשית לפארק משדרות  Passeig de Pujades
מידע
בשנת 1872 החלו העבודות לפיתוח האזור ופארק הסיוטאדלה בפרט לכבוד התערוכה העולמית בברצלונה בשנת 1888,לאחר שבשנת 1885 הוחלט למיקום הסופי של התערוכה העולמית, בשטח הפארק הוקמו מבנים רבים לצורך התערוכה שרבים נמצאים בשטח הגן עד היום,הפארק כולל כיום גן חיות קטן ,למעלה ממאה סוגי ציפורי בר שונים מקננות בגן כולל להקת אנפות שקבעה בפארק את מעונם , אגם, מזרקה,פסלים כמו הממותה הגדולה,פסלו הרכוב של גנרל פרים ,חממה, צמחייה רבה ועצים שונים בשדרות וחורש, כמו : אלונים אוסטרליה, עצי תרזה דקלים קנרים, עצי אורן, עצי דקל, עצי תפוז, עצי מגנוליה, אורנים אוסטרליים , עצי ברוש ותות. 
 
בחלקו המערבי של הגן חולקים המוזיאונים הזואולוגי והגיאולוגי מבנה אחד, טירת הדרקון  Castel dels Tres Dragons  היא אחת מהמפורסמים במבנים,היא נבנתה כטירה מימי הביניים, בסגנון ניאו-גותי על ידי האדריכל לואיס דומנק אי מונטאנר, הטירה שימשה כמסעדה בזמן התערוכה העולמית, כיום משמש המבנה כמוזיאון לזואולוגיה וגיאולוגיה.
 
בשטח הפארק בעברו שכן בו מבצר , סיפור המבצר    The Citadel
העיר ברצלונה בשנת 1714 חייתה תחת מצור במשך 13 חודשים של צבא פליפה החמישי בתקופת המלחמה על השליטה בספרד כנגד הקטלאנים , לאחר נפילת העיר ותבוסת הקטלאנים  ועל מנת למשול בעיר ציווה פליפה החמישי לבנות מצודת ממשל כמבצר  בנקודה אסטרטגית ,מעל לעיר ושבאותה תקופה היווה את אחד מהמבצרים הגדולים באירופה בצורת כוכב.
 
לצורך בניית המבצר הרס פליפה החמישי חלקים מרובע Ribera, גירש אלפי תושבים מבתיהם,ועל השטח שנהרס נבנתה המצודה, שכונה זאת שנהרסה  נבנתה במקום אחר 30 שנה לאחר מכן ונקראה Barceloneta.
כיוון שהמקום ובית הממשל היו שנואים על תושבי העיר, נהרס חלק מהמבצר,חלקים מהחומות  ומבנים סמוכים , בשנים 1868- 1878 כאשר מפקד הצבאי הקטלאני פרים Primהעניק את שטח המבצר לידי התושבים,לאחר שכילו את זעמם ומחקו את הכאב הצורב ,נותרו בשטח המצודה רק שלושה מבנים : ארמון הממשל מחסן הנשק והקפלה הצבאית ,לצורך הפיכת השטח לפארק נהרסו חלקים נוספים ועל השטח שנהרס נבנו המבנים לתערוכה העולמית.
 
כיום משמש הפארק כמקום מוחה ובילוי לתושבי העיר והתיירים, לרקדני הריקודים הקטלאנים, לליצנים ופעילויות דומות באווירה של קרנבל.
 
סיור בפארק ואטרקציות בפארק
בכניסה לפארק  מקדמת את הנכנס בשער הכניסה המרשים שדרת  Passeig dels Tillers, בהמשכה בכניסה שדרת  Passeig de Sant Joan, ממשיכה בשדרת Passeig de Lluis Companys, אשר בראשה מתנוסס שער הניצחון Arc de Triomf המרשים והמיוחד, ממול לאנדרטת  Rius Taulet monument,הבתים המרשימים ממוקמים בחלק הדרומי של הפארק ליד שדרות Passeig de Picasso,
  
אטרקציות בחלק הצפוני של הפארק
בית הפרלמנט 
סיור מודרך מתקיים ביום שישי הראשון של החודש בקטלאנית, כמו הוא פתוח לביקורי הקהל בתארכים 11 - 12 בספטמבר יום החג של הקטלאנים.
במרכז הפארק נמצאת מבנה במצר אשר שימש כמחסן הנשק המשמש  כיום כמשכן הפרלמנט של הממשלה הקטלאנית וכן למוזיאון לאמנות מודרנית.
 
בחזית בית הפרלמנט כיכר הנקראת  Placa d Armes
הכיכר  תוכננה בשנת 1916 בידי המהנדס הצרפתי זאן פורסטר ,במרכז הכיכר בריכה סגלגלה  שבה ניצב פסלה הערום של אשה שפוסל בידי Josep Llimona.
 
האגם לשייט
בגן ממוקם אגם קטן מלאכותי אשר בו אפשר לשכור סירות משוטים לשייט, לזמנים של חצי שעה מסביב לאגם  שטחי גינון הכוללים את מפל גדול,ומקום לאירועי מוזיקה בקיץ, באגם נמצאים דגים וצבים בין הסלעים.
 
פסלים פה ושם פזורים בפארק פסלים שונים, שהמפורסמים בהם הם ממותה ענקית מאבן הממותה סטון ליד המזרקה. נורברט גופןSagueהיה גיאולוג קטלאני וסופר, שהגה את הרעיון לתערוכה חיות שנכחדו עם פסלים בגודל אמיתי ,פסל הממותה עצמו וחתול ממתכת נעשה על ידי הפסל מיקל Dalmau,  פסל הפרש הרכוב של הגנרל פרים שהוא הגרסה השנייה משנת 1940 בידי הפסל סוסה , הראשונה שהוכן בשנת 1887 הותכה בתקופת מלחמת האזרחים בספרד,פסל הגברת עם המטריה הכינוי למזרקה  Lady with the Umbrella.
 
בריכת המים ובית הגידול לצמחים גן של צמחיה ועצים אשר נתרמו מרחבי העולם אשר נשתלה וניטעה ,ליד כל עץ ממוקם שלט המציין את מקורו וסוגו.
המזרקה בפארק סיוטאדלה Parc de la Ciutadella 
מול הצמחייה שבמרכזה הברכה  נמצאת המזרקה הגדולה שנבנתה בסוף המאה ה- 19 בסגנונות בארוק וקלאסי חדש,למרכז המזרקה מוליכות מדרגות בצורת  מלקחיים ענקיים של סרטן ענק והמשמשים כמדרגות  גישה לבימה קטנה הממוקמת במרכזה של האנדרטה. מעל הבימה מוליך שביל המוביל אל פסל  האישה בפינה הצפונית של הפארק,ובהמשך מוליכות המדרגות למזרקה של הפארק,עם פסל לידתה של  וונוס העומדת בצדפה פתוחה, עוד במזרקה פסל מברזל מחושל של המרכבה של אורורה,נפטון .
המזרקה נחשבת כאטרקציה המושכת ביותר בפארק. המזרקה נקראת Cascada בשל מפלי המים הזורמים ממנה,טוענים שהיא נבנתה בהשראת  מזרקת טרווי ברומא.
המזרקה המרשימה אשר ידועה גם בכינויה הגברת עם המטריה את בניית המזרקה הזמינה עירית ברצלונה לקראת התערוכה של 1888, ומי שקיבל עליו את תכנונה ובנייתה היה הארכיטקט גוזף פונטסרה, שהיה אחראי לכל פרויקט הפיכתו של האזור לפארק פורח. עזר על ידו בבניית המזרקה אחד מתלמידיו, סטודנט צעיר בשם אנטוניו גאודי.
הצעיר אשר עזר לו תמך בו עם עיצוב של המפל Cascada. גאודי הנציח את עצמו על המזרקה, על ידי דרקון מכונף, המאפיינת חלק מפיסוליו, בבית הקפה שמול המזרקה לשתות קפה חם.
האטרקציות בחלק הדרומי בפארק
גן החיות – הכניסה בתשלום  
גן החיות פתוח  בחודשים מרץ- אוקטובר בשעות 09:30-18:00 בחודשי החורף בשעות 10:00-17:00, בחודשים מאי - אוגוסט סגירה בשעה 19:30.
תחבורה קו מטרו צהוב מספר 4 ולרדת בתחנת Barceloneta  קו אדום מספר 1 ולרדת בתחנת Arc de Triomf  או בתחנת Marina, אוטובוסים: 14,22,39,40,51,57,64.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור