דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה סיור רגלי מתחנת הרכבל בהר Montjuich

 
סיור רגלי לאחר הירידה בתחנת הרכבל בהר  Montjuich .
רכבל הפונקלר מונטזייק  Funicular de Montjuich
למרגלות הר היהודים בתחנת Paral lel,פועל,לאורך 759 מטר,לגובה 102 מטר ב 18 אחוז תלילות,תחנת מטרו מוצא Paral lel בכיכר Dr Andreu Square ,לתחנת הסיום בפארק הר היהודים Parc de Montjuich, רכבל יוצא בתדירות של 15 דקות כל יום בשעות 08:00-20:00 ,בימי שבת וראשון שעת ההתחלה 09:00 .

אורכו של הסיור 6,500 מטר בערך רובו בירידה  
מתחילים ללכת לכיכר קטנה המרוחקת 200 מטר מהתחנה והנקראת  Placa de Carles Ibanez, מהכיכר פונים שמאלה בשביל המתרחק מעט מטירת ההר Carretera de Montjuic, ממשיכים בכביש בצד שמאל במעלה ההר, עד שפוגשים את מעגל הרוקדים מפוסלים באבן ב  Placa de Sardana, הקטלאנים בריקוד Sardana  שהיה אסור לרקידה בימיו של פרנקו.
 
משם ממשיכים 500 מטר למצודת Castell de Montjuic
הרכבל מגיע למצודה,הכניסה בתשלום וניתן לרכוש כרטיסים בכניסה, המצודה פתוחה לקהל בחודשים  אוקטובר-יוני בימי שלישי – שישי בשעות  9:30 – 19:00,בימי שבת  וראשון  עד שעה 20:00 בחודשים  יוני-ספטמבר בימים שלישי –ראשון בשעות  09:30 – 20:00.
המצודה הממוקמת על גבעת היהודים  Montjuic  שנבנתה בימי המלך פליפה הרביעי, לאחר מרד האזרחים בשנת 1640במשך השנים שימשה המצודה העתיקה בימיו של פרנקו למעצר והעלמת 173 אויביו והוצאות להורג בשנים 1936-38 , עד שנת 1960 ולכן היא שנואה כל כך על תושבי העיר . 
 
בשנת 1751,הוטל על המהנדס   חואן מרטין  Cermeno   להרוס את החלק הישן במבצר שהוקם בשנת  1640, אשר היה בתוך בסיס של המבצר הנוכחי, הוא שיחזר את המבצר, ואת הטירה יש לצורתה הנוכחית  עם חפיר גדול שניצב מול העיר בצורת זיג זג וחומות מול הים, הוא בנה מאגר מים, בין השנים 1779 -  1799, שיפורו של המצודה איפשר מגורי 3000 אזרחים וחיילים בתחום המצודה.
 
בשנת 1919, במהלך מה שנקרא  Canadenca  מחאה, שביתה, בטענה שהיא פגעה פגיעה חמורה בתשתית כל השירות הציבורי,נעצרו ונכלאו  יותר מ -3,000 עובדים .
 
כיום המצודה אינה משמשת כמוזיאון צבאי,שהציג כלי נשק עתיקים ,כולל 120 תותחים שונים, ומצבות של קברי יהודים מבית הקברות היהודי שהיה במקום בימי הביניים, המוזיאון מעניין מאוד בגלל הנוף הנשקף על העיר הנמל והים ולא רק בגלל כלי הנשק והתותחים.
 
לאחר הביקור חוזרים במדרון.לכוון התחנה הבאה שהיא מוזיאון מירו museum of Joan Miro. בכדי להגיע לשם הולכים בירידה בשדרות המצודה Avinguda del Castell במדרון עד רחוב  Carrer dels Tarongers. ברחוב ממשיכים עד שדרותAvinguda de Miramar וגני  Jardins Mirador   ,פנינת גנים הנטועים בטוב טעם לספק סביבה מרגיעה מהמוני התיירים וניתן לצפות על העיר מהמרפסת הניצבת על הכביש, השדרות מובילות ישירות אל מוזיאון מירו, מעבר לביקור במוזיאון ניתן לשבת במרפסת או בגן ולצפות בנוף. 
 
לאחר הביקור במוזיאון מירו ממשיכים בדרך ישירות למתקני הספורט האולימפי Olympic sports, לביקור קצר להתרשם מהארכיטקטורה  ומיקום לפיד האבוקה האולימפי .

משם ממשיכים ברחוב הגדול חוצים כיכר ומגיעים לכפר Poble Espanyol, הכפר מייצג דוגמאות מסגנון הבתים בכפרי ספרד,בעלי מקצוע ואמנים פועלים ומייצרים בתוך הבתים בסדנאות כפי שאבותיהם יצרו ,ניתן לעצור ולאכול באחת המסעדות במקום.

מהכפר הספרדי ממשיכים לכוון מזרקות הקסם Font Magica רצוי לקראת הערב ומשם לכיכר אספניה הסמוכה ולחזור למנוחה במלון,בקווי המטרו  L1, L3  או הרכבת הקלה  FGC  או בקווי האוטובוסים הרבים המגיעים לכיכר.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור