דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה סיור ברובע gotic barri חלק 2

 
סיור ברובע  gotic barri בברצלונה חלק 2
לאחר הביקור בקתדראלה של ברצלונה  La Seu, ממשיכים למוזיאון פרדריק מארה Museu Frederic Mares
כניסה בתשלום ,בימי רביעי הראשון בחודש אחר הצהרים חינם, המוזיאון פתוח שלישי-שבת בשעות 10:00-19:00,בראשון 10:00-15:00 סגור שני,
 
ברחוב Comtes  לכיכר Placa de Santlu, 5-6 בחלק הישן של הארמון המלכותי של רוזני ברצלונה בלב הרובע הגותי, המוזיאון מציג את אחד מאוספי אומנות דתית החשובים בספרד מהתקופה העתיקה עד המאה ה 19 ,בקומת המרתף אוספים מהמאות רביעית חמישית,
כולל גילופים ופסלים בארבעת האולמות ובספריה , פריטים ייחודיים כמו : צינורות, שעונים, תכשיטים תצלומים, צעצועים, מפתחות, בקבוקי בתי מרקחת, כולם מוצגים באווירה אינטימית ותצוגה של האומן הקטלני הנודע פרדריק מרה שיצר ציורי קיר רבים המעטרים בניני ציבור בברצלונה, בחצר המוזיאון בית קפה חמוד Cafe d Estiu .

     
ממוזיאון מארה ממשיכים ברחוב Comtes לכיכר המלך Placa del Rei בעלת החצר עם החזיתות הגותיות מהמאה ה 16 אשר נלחמת בקדמה , הכיכר נודעת  בעיקר בשל שני מבנים חשובים הניצבים בה:

כנסיית סנטה אגאטה  Santa Agata Chapel, בסגנון הגותי אשר בה הוטבלו המלכיםמבית אראגון, הכנסייה פתוחה בימים שלישי-שבת בשעות 10:00-14:00 ובשעות 16:00-20:00, היא נבנתה במאה ה 15 , ממוקמת בקרבה לארמון Real Mayor Palace ושימשה כקפלה של בית המלוכה, הכנסייה בנויה בסגנון גותי, הכנסייה נבנתה בתוך תחומי העיר הרומית ובתחומי החומה,כיום היא אינה מוסד דתי אלא חילוני הכניסה לכנסייה  דרך מערכת מדרגות,בכנסיה מזבח בסגנון גותי,שתי מצבות גבוהות המתרוממות לגובה,ומספר תאי ווידויי,בחלל חדר תשמישי הקדושה מוצב שעון מכני מברזל שנבנה בשנת 1576, החלונות העתיקים בבימת המקהלה והגלריות נבנו בתקופות שונות.
 
מתוך חדר קטן בצד ימין של המזבח מובילות המדרגות למגדל ממאה השישה עשר של מרטין שהיה הנציג האחרון של שושלת רוזנים ומלכים של ברצלונה.

מבנה נוסף Sal del Tinell , חדר ענק עם קשתות גותיות, אומרים שבחדר הזה  פרדיננד ואיזבלה קיבלו את קולומבוס בדרכו חזרה מאמריקה, למרות שלא  הוכח מבחינה היסטורית.
 
האולם הוא אחת הדוגמאות הנהדרות של בניה גותית חילונית.בבנין זה נערכו קבלות הפנים הרשמיות של המלך, וניתן לבקר בפניםבתשלום ואף לעלות  למגדל ממנו יש תצפית יפה על הנוף.
 
בכיכר מכשירים קומפלקס מבנים  הנקראים פלאו סרן עבור מוזיאונים, תוך שמירה על הסגנון המקורי של הרנסאנס, עם כמה גלריות בצורת קשתות חופפות, קרבונל אנטוני נבנה בשנת 1555, יחד עם המבנה השכן  Lloctinent  של פלאו, בפינה אחרת נמצא גרם המדרגות רבע מעגלי  שמוביל לדלת הרומנסקית של הארמון Real  Mayor Palace ולדלת הגותית של קפלה דה סנטה אגתה , כל זאת  לצד קיר המגדל אשר נבנו תחת פיקוחו של ברטראן Riquer Pere del Rei Jaume  אוליוורה לפני 1311. 
 
מכיכר Placa del Rei ממשיכים למקדש אוגוסטוס Roman Temple of Augustus רחוב 10 Carrer deParadis
מקדש אוגוסטוס הוא אחד השרידים  של העיר הרומית. ארבעת העמודים הרומיים הממוקמים בתוך הבית, בפינה האחורית של המבנה מהמאה הראשונה לספירה  מהווים חלק של מקדש ענק שהוקם לכבוד הקיסר אוגוסטוס, שהוכרז כאל.
 
ממקדש אוגוסטוס חוזרים ברחוב לכיכר רמון ברנגר Placa Ramon Berenguer el Gran,בכיכר המלך רמון הרביעי ממוקם פסלו הרכוב על סוס מברונזה על רקע הקירות ,  נקודת מפגש בין העיר הגותית לעיר החדשה. השריד הגדול של חלקים מחומות הקולוניה Barcino, שייסדו ברובע זה החיילים הרומים במאה הראשונה לפני הספירה. השריד הגדול והמרשים ביותר של החומה נראה כאן את חלקו האחורי של ארמון המלך ומבנים חשובים מימי הביניים, יחד עם שרידים של החומה הרומית שהקיפה את העיר.
 
סיום כיכר Placa De Angel  להכנס לרחוב Carrer LaLlibreteria  או רחוב Carrer De Jaume המתחברים לרחוב   Ferranומשם לרמבלס בחזרה.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור