דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ריינלאנד פאלאטינייט שפייר העיר Speyer

 
שפייר  העיר   Speyer
העיר ממוקמת בגרמניה המערבית על הגדה השמאלית של נהר הריין ושימשה כנמל בעברה,
תחבורה העיירה שפייר קשורה למערכת הרכבות, היא אינה קשורה ישירות עם  ICE   אך קל להגיע לעיר במערכת הרכבות דרך מנהיים או   Ludwigshafen  . לעיר שתי תחנות רכבת אחת שפייר התחנה המרכזית, שנייה בצפון מערב העיר.
שפייר מקושרת ברכבת  Germersheim  ו קרלסרוהה   Karlsruhe   דרך היידלברג   Heidelberg  בכל 30 דקות ומהעיר מיינץ   Mainz  כל שעתיים .
קו אוטובוס פנימי 565 עולה יורו לכרטיס לכל היום,יש גם מערכת אוטובוסים אזורית.
מידע 
זוהי אחת הערים הגרמניות הוותיקות בעלת חלק  עתיק ויפהפייה, שפייר הייתה עיירה  מאז 346  ,הכנסיות הראשונות נבנו בה במאה השישית והשביעית , אפשרויות שיטוט  הליכה מערבה למנזר הנזירות  סנט  Magdalenen  רחוב  Hasenpfuhlstrase 32  דרך   Pistoreigasse   לשוק העצים    Holzmarkt לשוק הדייגים  Fischmarkt או ללכת צפונה ברחוב הראשי Maximilianstrase   אל   Salzgasse, ממשיכים לתוך  כנסיית  סנט   Georgengasse  
אטרקציות בעיר ניתן לקנות כרטיס משולב רכבת ואטרקציות והתחבורה העירונית .
קתדראלת שפייר Speyer cathedral ומוזיאון ההיסטורי של פאלץ  
אקווריום ימי Sealife - An aquarium
המוזיאון הטכני Technik Museum
המקווה היהודי העתיק Judenbad Oldest Mikvah תת קרקעי מהמאה ה  12
אולם לסרטי אי מקס IMAX Dome film theater
הכנסייה הפרוטסטנטית Gedachtniskirche der Protestation בפנים הכל מצופה עץ מהמאה ה 17 .
שער הכניסה העתיק Altportel בסוף הרחוב הראשי  Maximillianstrasse חלק מחומות העיר גובהו 55 מטר.עלייה על המגדל בתשלום וצפייה בנוף, פתוח שני-שישי 24:00-12:00 ,בימי שבת וראשון בשעות 10:00-17:00,בכל קומה של המגדל יש תערוכות קטנות מיוחדים של המגדל עצמו  כולל הפעמון, וסיפורההיסטוריה של שפייר של הימים שלפני החורבן במהלך מלחמת הברית הגדולה, כאשר Altportl היה העיר של שער הכניסה המערבי כחלק מחומת העיר.
טיול לאורך הרחוב הראשי  Maximilianstrase ובסופו בחלק המערבי שער העיר הישן
סיור בשוק הדגים  fish market  תחת פטרון הדייג   St. Nikolaus ,או שוק העץ  wood market ,המזרקה החמודה עם הדג.
כאשר אנו עוזבים את כיכר הקתדרלת מצפון לחצות את הגשר עם פסלו של סבט ניקולאוס , ברחוב  Hasenpfuhlstrase 32  אנחנו מגיעים לפתוח את השער של מנזר סנט מגדלנה, מנזר הנזירות של מסדר הדומיניקנים הוא עכשיו מקום עלייה לרגל , המנזר עצמו הוקם בשנת 1228, אבל נהרס מספר פעמים במהלך שנות המלחמה בין צרפת לגרמניה.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור