דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מבצר San Carlos de la Cabana

 
Fortaleza de San Carlos de la Cabana
המבצר   פתוח בימים שני-שבת בשעות  10:00-22:00 המבצר סגור למבקרים בימי ראשון, טקס ירי התותחים נערך בכל יום בשעה 21:00 , בעבר הירי סימן את שעת סגירת השערים בחומות למשך הלילה.
מידע
המבצר שהוכר בידי אונסקו לשימור,נבנה בשנים 1763-1777 .בצידו המזרחי של מפרץ הוואנה, בימיו של השליט הספרדי Don Silvestre Abarca  ועלה הון עתק  וטענות קשות ממלכת ספרד על ההוצאות, הוא נחשב למבצר הגדול באמריקה. 
 
     
המבצר ממוקם  על גבעה  בצידה הצפוני של התעלה,ומצד מזרח של העיר, ליד הכניסה למפרץ Havana Bay  ,שלוש מאות מטר   לשאר שלושת המבצרים, הנקראים Three Morro Kings Fortress, והכלולים בפארק Military Morro-Cabana Park, חיבורם מהווה מוזיאון ענק , המציג את העוצמה הצבאית וכיצד ואיך פעל הצבא הספרדי במושבות מעבר לים, נשקו ועוצמתו הצבאית. 
 
המוזיאון מציג את אוסף כלי הנשק מכל רחבי המדינה, הכוללים, בליסטרות,תותחים,כלי שיריון,כלי ירי ורובים,רומחים,שריון,חרבות ושיריון גוף ןסוסים, הכל בגודלם הטבעי, כלי נשק של תושבי המקום האינדיאנים, ומערכת תקיפה שלמה שיוצרה במאה ה  18 בעיר סביליה בספרד.
 
במקום ממוקמת גם מפקדת Ernesto Che Guevara  אשר שימשה את המורדים ואת צה גווארה כבסיס צבאי וכבית סוהר למתנגדי השלטון,בבית כלא זה נרצחו כ   500 אסירים אשר הוו את צמרת השלטון הקודם, בחודש הראשון לאחר ניצחון המהפכה בקובה, במשך תקופה קצרה לאחר מכן שימש כאקדמיה הצבאית . 
 
בשנת 1959,נפתח כמוזיאון הצבאי המציג תצוגות על חיי המקום,כיוון שלאחר המהפכה שימשה המצודה כמקום משכנו של צה גווארה ולכן נפתח מוזיאון קטן במקום לזכרו.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור