דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

לינץ טירול אטרקציות בעיר Linz

 
העיר לינץ  Linz
העיר ליינץ היא עיר הבירה של מזרח טירול  ממוקמת במרכז ומזרח טירול, שהוא עדיין חלק בטירול, אך נחשבת גם במחוז הפדרלי של  זלצבורג, ליינץ מהווה צומת חשובה מאז הזמן העתיק בין קרינתיה לדרום טירול.
איך להגיע בתחבורה ציבורית רכבות ואוטובוסים ,בהפלגה על הדנובה וברכב פרטי.
טלפון למרכז מידע תיירים כיכר Hauptplatz 1 שבו ניצבת גם מזרקת האביר  טלפון 70702009 732
מידע
העיר השלישית בגודלה באוסטריה, היא משמשת כנמל הגדול והפעיל ביותר בנהר הדנובה ובאוסטריה בפרט,משתרעת משני צדדי נהר הדנובה,כשלושים קילומטר מהגבול עם צכיה, העיר יושבת בחיבור תחבורתי טוב עם העיר זלצבורג, תחילתה של העיר לפני הספירה בעת השלטון הרומאי ואף לפני  כאשר ההתיישבויות הראשונות כאלפים שנים לפני הספירה על פי הממצאים בחלק המזרחי של העיר, אך ההתעוררות של העיר החלה בתקופת ימי הביניים שאז הפכה לצומת מסחר חשובה ,לעיר שדה תעופה .
 
עליית חשיבותה החלה כאשר הקיסר ההבסבורגי, פרידריך השלישי, ששהה בלינץ במאה ה 14  והפך אותה לעיר חשובה בשושלת הבסבורג., לאחר ביקורו הוקם במקום מבצר לינץ , במבצר ניתן לבקר בתשלום  ולראות באוספיו חפצים ותיעוד לתפקודו באזור .
 
על האטרקציות בעיר נמנית כנסיית סנט מרטין,אשר התיעוד עלייה חל משנת 799 לספירה,הכנסייה נחשבת לעתיקה בכנסיות אוסטריה, חלק גדול ממנה נשתמר והיא עברה שיפוץ לאחר מלחמת העולם השנייה,מיקומה בכיכר המרכזית של העיר  Hauptplatz   אשר במרכזה עמוד המגיפה .
 
קתדרלה מרי   St. Marys Cathedral  הנחשבת לגדולה באוסטריה נמצאת בעיר, הוקמה בשנים  1924 -  1862 בסגנון גותי עם השפעה צרפתית, נקראת גם החדשה.
 
אולם הקונצרטים  Brucknerhaus נחשב לאטרקציה ונערכים בו קונצרטים רבים, בגן הבוטני של העיר הממוקם כשלושה קילומטר מהעיר, שתולים למעלה מעשרת אלפים צמחים ופרחים,ניתן להגיע אליו בנסיעה באוטובוס מתחנת  Taubenmarkt Station בעיר, למרות היותה עיר תעשייתית יש בעיר יותר מ  12 מוזיאונים, פארק גדול במה שנקרא מייל התרבות ומשמש גם לפסטיבל לינץ השנתי.
 
אטרקציות נוספות היא רכבת מיני הנקראת גרוטו בצורת דרקון העוברת בדרך נוף מקסימה וממוקמת בביצורים אשר בנה הקיסר מקסמיליאן ,כמו כן בביקור במרתף מגדל המצודה בדרך עוברים בסצנות ומבנים מוקטנים של סיפורי אגדות,קיימת מעלית לנכים,לילדים קיים גן חיות קטן שבו קרוב לאלף חיות,כנסיית  Wallfahrtsbasilika  הניצבת גבוה מעל לעיר ומשמשת כמקום עלייה לרגל.
 
בנושא הקולינרי מפורסמת העיר בעוגה הנקראת לינצר טורט המורכבת  ממעטפת קרום בצק , ממולא  בריבת דומדמניות אדומות או חמאת שזיפים.
מחנה הריכוז מאוטאוזן  Mauthausen Concentration Camp
הכניסה בתשלום
תחבורה  ניתן לשכור רכב ולעשות נסיעה קצרה, או לנסוע  באוטובוס לנסיעה של שעה. הסיור נמשך  כשעתיים .
האתר פתוח בחודשים אוקטובר דצמבר   בשעות 09:00-16:00, ובחודשים מאי- אוקטובר 09:00-18:00  
מידע 
הכפר הפסטורלי מימי הביניים שכן שלושה קילומטר ממחנה העבודה ,הכפר מאוטאוזן  ממוקם בקרבה לעיר לינץ, מחנה הריכוז נבנה בידי אסירים גרמניים ממחנה הריכוז דאכו בשנת 1938 , כיוון שלהקמת המחנה נדרש כסף הוא נלקח מהאסירים הגרמניים אשר בנו אותו במכירת נכסיהם, כספים נוספים לבנייה ניתנו כהלוואות מבנק  Escompte Bank בפראג  ובנקים גרמניים.
 
בתחילה המחנה יועד לאסירים פושעים ושבויים,אך בשנת 1939 הוא הפך למחנה עבודה,ליהודים,צוענים, קומוניסטים והומוסקסואלים ואלמנטים שביקרו את השלטון הנאצי , בשנת 1944 אף נפתח מחנה לנשים,מסביב למחנה הוקמו מפעלים ליצור נשק ומוקשים,מחצבות אשר נקראו מדרגות המוות ,כיוון שאסירים הוכרחו לחצוב גושי סלע גדולים לפעמים במשקל 50 קילו ולהעלות במעלה 186 המדרגות , עבודה זאת גבתה קורבנות רבים ,כמו כן עבדו האסירים במפעלי הרכבה ועבודה בחוות החקלאיות לידו .
 
במחנה במחנה עברו כ  340 אלף אסירים ,נרצחו  119,000 אסירים 38,000 מתוכם יהודים בעיקר מיהדות הונגריה , הוא שימש בעיקר להשמדת אנשים משכילים ממתנגדי השלטון,במהלך הסיור ניתן לראות את צריפי המגורים,גדרות המחנה ואת החצר, ניתן להבין בביקור מה עבר על האסירים ואת סבלם הרב,למקום מובאות קבוצות של תלמידים לחוש את זוועות הנאצים.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור