דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אוסטריה העיירה והמנזר מלק Melk Abbey

 
מנזר מלק  Melk Abbey
הכניסה בתשלום
כתובת מלק היא עיר אוסטריה,  בסמוך לעמק ואכאו העיירה מלק היא השער המערבי של ואכאו . לאורך הדנובה ,55 קילומטרים מערבית מוינה.
תחבורה  העיירה ממוקמת בין הכביש המהיר A1 ונהר הדנובה , המבקרים במנזר יכולים לעלות במדרגות התלולות אל הכניסה תוך מעבר בהליכה דרך הכפר הקטן מלק,  או לנסוע לכניסה  או לקחת מונית אל הכניסה.
האתר פתוח בכל השנה סיורים מתקיימים במנזר מלק באוסטריה מנזר, והם מתחילים כל 15 או 20 דקות, המקום פתוח בשעות 09:00-17:00.
מידע 
מנזר מלק הבנדיקטיני ייחודו בשילוב הגג האדום והזהב , הוא נחשב למיוחד ומפורסם באירופה, הוא ממוקם על מצוק מעל לעיירה  Melk, המנזר הוקם בשנת 1089 כאשר המלך ליאופילד השני תרם את אחת מטירותיו לנזירים הבנדיקטינים
 
במאה ה 12 הוקם בית הספר והוקמה הספרייה המפורסמת שגם הדפיסה כתבי יד רבים,הכוללים כתבים רבים מימי הביניים ואת אוסף כתבים מוזיקאליים ,על תקרתה של הכנסייה והספרייה  ועל הקירות ,נמצא  אוסף של פרסקאות מרשימות שצוירו  בידי האמן האוסטרי   Paul Troger  .
 
במאה ה 15 הפך המנזר למרכז התנועה,הכנסייה במקום הוקמה בשנים  1702-1736 בסגנון הברוק, על המנזר עברו תלאות אל הוא ניצל ועבר את תקופת הרדיפות של המלך פראנץ יוזף שהחרים מוסדות דת רבים בחייו,את תקופת מלחמות נפוליאון ואת תקופת הנאצים שהחרימו את המבנה, לאחר המלחמה הוחזר המקום לידי הנזירים.
 
כיום בביקור במוסד אשר משמש כבית מדרש לכמעט אלף איש,ניתן לראות את הכנסייה את אולם השייש ,את הפרסקאות ,הספרייה,מוזיאון המנזר המציג את  התערוכה הנתיב אתמול היום,  אשר מספר את סיפורה של ההיסטוריה   של המנזר לאורך 900 שנה  .
 
בהמשך סיור בחדרי המנזר, הספרייה מורכבת מעשרה אולמות,המכילים למעלה ממאה אלף ספרים בנושאים רבים מהמאות העשירית והלאה,כמו : תיאולוגיה,אסטרונומיה,גיאוגרפיה,היסטוריה וספרים מתקופת הברוק,בקומה העליונה של הספרייה הם שני חדרי קריאה, הגיעו על ידי גרם מדרגות לולייני ,בחדרים אלו 1800 ספרים קודמניים.
 
המבנה הבארוקי המפואר כבר עובר עבודות שיפוץ נרחבות מאז שנת   1978 , והתאמות רבות בוצעו עבור שטחי בית הספר, בנוסף בסיור ניתן לבקר בגן במנזר בסגנון הברוק ובביתן הגן ובמסעדה .

 
 
 
בניית אתרים - שרקור