דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אוסטריה הלשטט מכרה המלח The Salt Mine

 
מכרה המלח  The Salt-Mine   
הכניסה בתשלום
בשמם המקומי  Salzwelten  או  Salt Worlds
מכרה המלח ממוקם בהר מעל לכפר   Hallstatt   ניתן להגיע אליהם ברגל הליכה של בערך 15 דקות או שימוש ברכבל מסוע ומשם הליכה מן התחנה הגבוהה וקצה הקו  לרכבל של הכפר   Hallstatt .
מידע
מכרה המלח הוא תוצר של תהליך הווצרות של 250 מיליון שנים מאגם פרהיסטורי של מים חמים, יש רשומות על התנחלות באזור  Hallstatt  עוד מהתקופה  התקופה הניאוליתית. תעשיית כריית מלח כבר החלה ב  1300 לפני הספירה ונמשכת עד היום, במוזיאון ניתן לראות  250 שנים של כרייה בסיור במעמקי האדמה ,את טכניקות הכרייה,התחבורה,וחיי הכורים, במכרה 12 שכבות של כרייה הביקור הוא בקומות 6-7 בירידה במעליות עץ, מבקרים גם בחדר הדגימות  Edlersberg  שבו מוצגים גושים של מלח, המראים  את המגוון והיופי של המלח.דרך נוספת  מציגה את יצירות האומנות של הגושים בהיווצרותם, אחד מהמוצגים  נקרא  Zeitspirale שפרוש השם ספירלה הזמן המסביר את 7,000 שנות ההיסטוריה של כריית המלח .
 
עוד בביקור חדר ענק הנקרא  Hornerwerk שבו צופים באגם מלח בן 1200 מטר רבועים, שלתוכו מוזרמים מים טובים מבחוץ על מנת להפיק מלח בשיטות מודרניות,השאריות שקועות בקרקעית האגם, והם מתמוססים שם , המלח נשאב החוצה בתעלת מים לבריכות אגירה ואידוי.
 
הכניסה למכרה דרך מנהרת כריסטינה על שם אימה של אשת הקיסר מריה תרזה, אשר שמה היה פון כרסטינה , לבישה של בגדי כרייה כולל קסדות ופנסים,נסיעה ברכבת לתוך המכרה וירידה במעלית לאולם התצוגות.
 
המראה החשוב ביותר לתיירים הוא איש המלח  man insalt, גופה בת למעלה מאלפים חמש מאות שנה של כורה מלח שגופתו נשתמרה במעטה מלח במכרה, גופה זאת נתגלתה בשנת 1734 .
 
אטרקציה נוספת במקום היא פיר גלישה שאורכו 64 מטר בנוי מעץ ,הגולשים מצולמים במהלך הגלישה ומקבלים תעודת השתתפות בהחלקה כולל לוח זמני הגלישה ותעודות למצטיינים .
לרכבל להר היוצא חמישה קילומטר מהכפר  Hallstatt  מנקודת   Obertraun
שלוש תחנות בדרכו :
תחנת  ראשונה עמק תחנת   Obertraun  בגובה 608 מטר ירידה למכרות המלח .
תחנת  שנייה  Middlelstation Schonbergalm  בגובה 1350מטר ,ירידה למערות הקרח ,יש שתי מערות במרחק 100 מטר אחת מהשנייה.
תחנה שלישית  Krippenstein  בגובה של למעלה מ 2100 מטר

 
 
 
בניית אתרים - שרקור