דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אתונה האקרופוליס Acropolis פעילות לילדים

 
האקרופוליס   Acropolis
הכניסה בתשלום,אסור להכניס תיקים או שקיות, קיימת מעלית לנכים לעלייה לאקרופוליס.
רובע  פלקה  הכניסה הראשית לאקרופוליס  היא  דרך    Dionysiou Areopagitou Street
טלפון   3210219 - 30210
האקרופוליס פתוח בכל יום בשעות 08:00-20:30 .
תחבורה   הדרך הקלה ביותר היא לקחת את הרכבת התחתית של אתונה לרדת לתחנת אקרופוליס, ביציאה לכיוון Dionysiou Areopagitou ממוקמת הכניסה של מוזיאון האקרופוליס החדש ואחרי 3 דקות הליכה ליד Odeion של הרודס אטיקוס היא הכניסה אקרופוליס.
מידע  
האקרופוליס מהווה סמל של העיר ושל יוון המודרנית , פרוש השם אקרופוליס הוא העיר העליונה , הוא נחשב לשיא האטרקציות באתונה, האקרופוליס ניצב במרומי גבעה מוקפת חומה, על הגבעה ניצבים אתרים ארכיאולוגיים מפורסמים כמו: הפרתנון Parthenon על שורת עמודיו אשר על כל עמוד נימצאים עיטורים מיוחדים בסגנון היווני הקדום , אשר שימש כמקדש לאלה אתנה.
 
בנוסף אליו ממוקמים על הגבעה עוד שלושה מקדשים , מקדש אתנה ניקה שפרוש שמו הוא אתנה המנצחת,מקדש זאוס, מוזיאון להצגת הממצאים הארכיאולוגיים אשר נאספו במקום, ושני אמפיתיאטרונים  צמודים אשר נערכו בהם הצגות ומופעי טרגדיות יווניות לרוב אשר אחד הוא התיאטרון של דיוניסוס.
 
במאה החמישית לפני הספירה נהרס המקום בכיבוש הפרסי אך נבנה מחדש ביד פריקלס, הארופוליס נבנה על ציר אחד ,כאשר המתכנן פידאס הקפיד על שמירת היחס הקבוע של האורכים והמרווחים במרחקים הקבועים לאורך הציר, על הגבהים של המבנים והעמודים ,והרווחים הקבועים בין העמודים, כל עמוד ומבנה עוטר בעיטורים של מיטב אומני הפיסול היוונים של אותה תקופה.
 
במאה השישית לאחר הספירה הפך הקיסר הרומאי יוסיטיניאוס את האקרופוליס ובעיקר את הפנרתנון לכנסייה ביזנטית, במאה התשע עשר נכבש המקום בידי התורכים אשר הפכו את הכנסייה למסגד.
 
כאשר השיגה יוון את עצמאותה ,היא החלה מיד לשחזר ולשקם את סימלה ולחקור את עבר המקום למען הדורות הבאים,שחזור זה מתמשך עד ימיינו אנו.
 
הצעה לסיור במקום 
הכניסה הראשית למקום נמצאת ב Dionysiou Areopagitou, אך ניתן להכנס אליו מכיוון כיכר סינדאגמה או מרובע פלאקה,  מומלץ להיכנס דרך שער  בלה לתוך הכניסה .
שער השיש    Propylaea
שער כניסה הוא ענק מונומנטאלי  המשמש גמול יופי למאמצי העליה על גבעת אקרופוליס, יש להזהר מהמדרגות החלקלקות, מיד בכניסה הנך נכנס לחדר מלבני המשמש כמבוא הכניסה לאקרופוליס, הנתמך בששה עמודים בסגנון דורי, הבנויים משיש, כאשר השילוב בבנין הראשון של סגנון יווני ודורי.
 
המשך הסיור לאורך מקדש אתנה ניקה   Athena Nike,הנקרא גם  Temple of the Wingless Victory,מקדש קטן הכולל מזבח להעלאת חיות כקורבן,המקדש שוחזר ושופץ והוחזר להדרו,  ומשם לפסגת האקרופוליס אשר עליו ניצב מקדש הפרתנון  Parthenon , משם כדאי לבקר גם במוזיאון אקרופוליס,שבו נאספו ממצאים מהחפירות שנעשו במקום.
 
מקדש   Erechtheion
ממוקם בחזית ומשמאל כאשר עומדים מול ה  Parthenon, ממוקם במקום אגדתי ,ניצב בין מקדש  Athena  לבין  מקדש   Poseidon, המקדש מוקדש לעבוד את האלה אתנה ולאלים Poseidon  ו Erechtheus,זהו מבנה מיוחד בתכנונו המתוחכם, הכולל שישה עמודים תומכים בחלקו הדרומי, העמודים מעוצבים ומגולפים, בדמויות של נערות בתולות , וכיום הם עמודים חילופיים לעמודים אשר הוצבו בעבר,אך שלושה מקוריים נמצאים במוזיאון האקרופוליס .
 
מוזיאון  האקרופוליס 
טלפון 323-6665
שעות ביקור בכל יום בשעות 08:30-18:30, בחוקף נסגר בשעה מוקדמת יותר .
מחיר כניסה לאתר 12 יורו, וכולל את הביקור בחפירות, Acropolis archaeological , museums ,Theater of Dionysus, Agora museum , Temple of Olympian Zeus, Roman Forum, Kerameikos museum
תחבורה
מידע
המוזיאון מוסתר מאחורי מבנה ה Parthenon, המוזיאון כולל את כל אשר נתגלה בשחזור והחפירות אשר נערכו במקום, כל הממצאים אשר נמצאו  החל משנת 1834 , מוצג מרכזי הוא Elgin Marblesשהוחזר למקום בשנת 2004  , אשר נבזז בעבר מן ה   Parthenon, נשאר בלונדון לאחר שהועבר מתורכיה לשם נבזז, והוחזר למוזיאון האקרופוליס, הוא מוצג בנוסף לשלושת העמודים המקוריים  מתוך ששת העמודים המקוריים שתמכו בגמלון בכניסה ל Parthenon,  ופסלים של דמויות אנושיות וחיות, אשר פוסלו במאה השישית לפני הספירה, מוזיאון חדש וגדול יותר נבנה בדרום ,במרחק מה ממקומו הישן של המוזיאון.
 
מתחת לאקרופוליס ממוקמת  האגורה  Agora
טלפון  321-0185
האגורה פתוחה בכל יום בשעות 08:30-15:00 ,בכניסה ניתן להכנס לאגורה עצמה ולמוזיאון, קיימות שתי כניסות למקום : אחת מרחוב 24Adrianou St, באזורMonastiraki, והשנייה בסופו הדרומי של רחוב PolygnotouStreet  באזור Plaka,
האגורה  נבנתה במאה החמישית לפני הספירה,האגורה שימשה כשוק  ומרכזה העתיק של העיר, כאשר חלק גדול מחיי היום יום והאספות נערכו במקום, במקום גם נאמו הפילוסופים הידועים כמו סוקרטס, והתנצחו בויכוחים עם תושבי העיר, מבנה חלק מהשוק המקורה שנשען על עמודים  ואשר נקרא הסטוא של אטאלוס או  Attalos Arcade, שוחזר לחלוטין  והפך להיות מוזיאון. המציג את הממצאים אשר נמצאו בסביבתו, החלק הפנימי של האגורה שופץ, ונראה כמו מקדש יווני עתיק.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור