דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

טיבולי ווילה אדריאנה Villa Adriana

 
ווילה אדריאנה  Villa Adriana
תחבורה תחבורה לרדת בתחנת מטרו   Ponte  Mammolo , משם לעלות על אוטובוס בקו   Rome  Tivoli , ולרדת בטיבולי בתחנת   Largo Nazioni Unite , זמן הנסיעה באוטובוס כשעה .
או מתחנת רומא או Tiburtina , באוטובוס   Cotral buses   או מתחנת  Rebibbia   שאליה מגיע בקו B של המטרו, מהעיירה יש לעלות על אוטובוס מיוחד לווילה
מידע
אדריאנוס היה קיסר ומצביא נאור ומשכיל, הוא בנה לעצמו בית קיץ,בגודל של עיירה קטנה ששטחה כ  250 דונם,בשנת 1999 הוכרה הוילה כנכס שמור של אונסקו.
 
ווילת אדריאנוס מרוחקת 6 קילומטר ממרכז העיירה טיבולי,אדריאנוס היה קיסר ומצביא משכיל ,על כך יעידו גם הספריות אשר בנה בווילה, אדריאנוס בילה רבות במקום ואף מציין זאת בזיכרונותיו במאה ה  16 החלו חפירות ונשדדו מהמקום עתיקות רבות כולל פסלים ופסיפסים חלקם באוספים פרטיים וחלקם במוזיאונים ברחבי העולם,חלקם נחפרו בידי אנשי הקרדינל לקשט את וילה  Villa d Este,לאחר שהווילה עברה לידי המדינה במאה  19 החלה חפירה מסודרת ושימור המקום לביקורים .
 
בית הקיץ של הקיסר אדריאנוס.הינה  וילה מהמאה ה-2 לספירה.הקיסר עצמו הגה את הרעיון לבית בכפר בעבורו, על הבנייה פיקח אדריאנוס באופן אישי ובתכנונה השתתפו אדריכלים מפורסמים,בקומפלקס נבנו כשלושים מבנים  בווילה בנה הקיסר : אגמים,מזרקות ,אמבטיות רחצה ,אמות מים,פסלים רבים משיש,ספריות,אולמות לישיבות,שני מקדשים הדומים למקדשים במצריים,גינות ובתוכם מקדשים.
 
שרידי הווילה המשתרעת על שטח עצום שאפילו עם מפה ניתן להתבלבל,ביקור במקום לחובבי עתיקות וניתן להקדיש למקום יותר ממחצית יום ביקור.

קומפלקס המבנים הגדול בנוי מעל קטעים של מעברי שירות תת קרקעייםבאורך של 4 קילומטר  להפעלת המקום בעת שהתארח במקום,גודלם של המעברים מאפשר נסיעה של כלי רכב בהם.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור