דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא ילדים בוילה בורגזה Villa Borghese

 

Borghese Gallery and Museum

Piazzale Scipione Borghese 5

ממוקם  ברובע 4  Campo Marzio

קווי אוטובוס  52,53,910  לתחנת   Via Pinciana   לתחנת ,3,4,57    Via Po

טלפון 06.32810

שעות פתיחה בכל יום 9-19.30, ביום שבת  9-23  ,כניסה חופשית מתחת לגיל 18 ומעל גיל 65.

הווילה ממוקמת במרכז גן אשר נכנסים אליו דרך שער   Porta Pinciana , ומשם במשעול המוליך למבנה המשמש גם כמוזיאון קרדינל ,האוסף  Borghese  המוצג בגלריה היה רכושו הפרטי של הקרדינאל.

 

הגן הבוטני של וילה בורגזה   Villa Borghese Botanical  Gardens

הגן ממוקם בשיפוע של   Janiculum   פתוח בכל יום בשעות  09:00- עד שעות הערביים

 

זהו גן אשר בשלהי המאה ה  18 חל בו שינוי לכוון סגנון גן אנגלי, הגן מפורסם בזכות עצי הדקל וצמחי היוקה המטופחים שבו, ואוסף הארכידאות, כלובי ציפורים ועופות,מסלולי מרוצים.

 

פארק וגן ציבוריים אשר נפתח לקהל בשנת 1902 , ניתן לסייר בגן באמצעות אופניים אשר ניתן לשכור במקום,לילדים מוזמנות חוויות כרכיבה על סוסי פוני,גן חיות זעיר, רכבת לילדים,וסתם להתרוצץ במשעולים ובין כרי הדשא, במגרש המשחקים המקורה ב   Casina di Raffaello בתוך הפארק היפה של וילה.

 

כמו כן בית קולנוע קטן פיקולו סינמה , בכל יום ראשון בקיץ,מתקיים באוויר הפתוח בראש גבעת  Gianicolo  תיאטרון  לילדים אומנם בשפה האיטלקית ,בנוסף בכל יום בקיץ תיאטרון בובות מסורתי פרט ליום רביעי, חוויות אלו מיועדות לילדים בעיקר בגילאים 4-12 שנה.

 

במבנה ממוקמת גלריית  , Cardinal Scipione   שהיה אחד מבניו של  Borghese , האוסף כולל איסוף של שלוש מאות שנים, אך מוצגות בו עבודות מהזמן העתיק, מתקופת הרנסנס ואוסף אומנות מודרני גם,האוסף אינו רב אך בעל ערך אומנותי וכספי רב,בגלריה לאור שאפתנות האספן והתעניותו בתקופת הזהב של האומנות של ימי הביניים,באוספים המוצגים פסלים רבים כולל מודרניים, כמו הפסל של  Pauline Bonaparte   ,שנוצר בשנים 1805- 1808 .

 

בכניסה למוזיאון ניצב פיסלו של האומן אנטוני  קנובה אשר יצר את הפסל ונוס הכובשת העשוי משיש ,כמו כן בכניסה ניצב יפסל של לוחם ופסל של אל היין אשר הם בולטים בזכות העבודה הטובה ביצירתם, בגן ניתן לראות מזרקה ובה פסל המתאר  את בת פרעה השולה את משה מן היאור .

 

בכיכר ממוקמת הגלריה לאומנות מודרנית   GalleriaNazionale d Arte Moderna .

בשנת 1911 במלאות 50 שנה לשלטונו של המלך באיטליה ,הסתיימו בנייתם של מספר בניינים ברומא, כולל הגלריה הלאומית לאומנות מודרנית.

 

במוזיאון מוצגים עבודות של אומנים מהמאות  16-20, בניינים נוספים שהוקמו נמצאים בחלק ההיסטורי של העיר באזור שטח פתוח של וילה בורגיזה,בגלריה ניתן לבקר ולהתבונן באוסף אשר נאסף במאה התשע עשר -עשרים והמציג אומנות איטלקית בפיסול וציור,הגלריה מכילה את האוסף הגדול באומנות מודרנית איטלקית ברחבי העולם .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור