דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פראג הגן המלכותי Royal Garden

 
הגן המלכותי   Royal Garden
בשמו הצכי   Kralovska Zahrada  
טלפון  257010401
הכניסה חופשית  אבל בחורף סגור
כתובת   Valdstejnske namesti 3, פראג 1 - הרובע הקטן
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה במטרו  נסיעה בקו   a עד תחנת  Malostanska , בקווי חשמלית  12, 18, 20, 22, 23, 57  ,קווי חשמלית 22.23 לתחנת    Marinske .
מידע 
 
הכניסה הראשית לגן המלכותי הוא מהרחוב בשם U mostu Prasneho מגשר  אבקה  החלק הראשון של הגן מסתיים עם מרפסת ומעקה המשולב פסלים מבית המלאכה של MBBraun משנת 1730.חלק שליש לאורך הדרך, בין השער מהרחוב עד לחזית אולם הספורט הנקרא  כדור משחק הול, הגן מחולק לחלקים מהכיכר המרכזית. החלק המזרחי ביותר של הגן נוצר על ידי giardinetto עם ערוגות מסודרות באופן קבוע עם פסלים  ומעקות  מברונזה, חלקו הסופי של הגן הוא ארמון הקיץ של המלכה אן .
 
הגן נוצר בשנת 1534 על שטח של כרם בשנת 1563 נשתלו בו פקעות של צבעונים,שטחו כארבע קילומטר בגן מספר מבנים מיוחדים ופסלים וכדים מאבן וחול, ובשנת 1670 נוצקה המזרקה הכוללת את פסלו של הרקולס יצירתו של האמן ברנדל, נבנה בגן הארמון הקיץ המלכותי עם רצפה לריקודים במחצית המאה ה 16 ,מבנה האולם המשחק הגדול בשנים 1567-69 אשר שימש להתעמלות לבני האצולה ואפילו מטווח לירי בקשת.
 
הוקם אפילו ביבר לחיות טרף היה במקום שנקרא חצר האריות וכיום ממוקמת בו מסעדה עם נוף לכוון כנסיית ויטרוס הקדוש.
 
גן בסגנון רנסנס אשר גשר מחבר אותו לפארק park Letna, בגן גינות מסוגננות של צמחים ופרחים בצורות גיאומטריות רנסנסיות ,עצים בני 150-300 שנה, כולל מבנה המשמש לתצוגות וממנו ניתן לצפות במצודה.
 
הגן משרה שלווה בניגוד להמולה במצודה ,מהגן ניתן להמשיך לארמון המלכה אן שגם בו גינה מיוחדת ובה המזרקה המזמרת  ,בגן ממוקם גם ביתו של הנשיא .מאז השיקום המאוחר של הגן בתחילת שנות התשעים אפשר ללכת דרך הגינות בסיבוב הקפה שלם של מצודת פראג.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור