דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אמסטרדאם התחנה המרכזית Amsterdam Central Station

 
התחנה המרכזית באמסטרדם Amsterdam Central Station
כתובת  stationsplein 1
   

התחנה החלה את תפקידה כמחסן סחורות שהגיעו מהמזרח הרחוק, בשנת 1889 מאז עבר המקום משפר שינויים והרחבות עד לצורתו הנוכחית ,התחנה שודרגה בעבודה שהסתיימה בשנת 2015,כיום התחנה עצמה ממוקמת על שלושה איים מלאכותיים שחוברו .

 

התחנה משמשת כנקודת יציאה,מעבר וסיום לתחבורה הציבורית ,בגדה הדרומית של נהר האמסטל , בתחנה ניתן לנסוע : ברכבות,חשמליות,אוטובוסים,מוניות,רכבת תחתית ותחבורה ימית הכוללת מוניות מים וסירות טיולים בתעלות ומעבורות ובקו רכבות לשדה התעופה  .

 

פעילות התחנה מזכירה כוות דבורים פעילה בתוך התחנה 15 רציפים וחלקם מחולקים לרציף א או רציף ב ויש לשם לב בעת היציאה מהרציפים , התחנה משרתת רבע מיליון איש ביום .

 

מסביב לתחנה התפתח אזור מסחרי,תיירותי ולינה,משרדי כרטיסים והחלפת כספים,בתחנה ממוקם משרד מידע והמודיעין לתיירים,משרד שמומלץ לבקר בו ולהצטייד לפחות במידע עדכני ומפה עדכנית.

 

את תחנת המידע לתיירים נמצא מול הכניסה המזרחית של התחנה ,בצריף עץ הצבוע בלבן,התחנה פתוחה בכול ימי השבוע בשעות 09:00-18:00 ,בנוסף בחלקה השמאלי של תחנת המידע , ממוקם תחנת המידע העירוני לתחבורה הציבורית ,הפתוח בימי שני-שישי בשעות 07:00-21:00,בימי שבת וראשון בשעות 10:00-18:00.

 

כאשר מתבוננים על המבנה ממרחק מה,נתגלה לנו מבנה הדומה לטירה ולא לתחנת היסעים,את המבנה תכנן האיש שתכנן גם את מבנה המוזיאון הרייקמוזיאון ,חזיתה של התחנה הבנויה מלבנים אדומות בתוספת קישוטים מגולפים,במגדלי התחנה משובצים שני שעונים שאחד מהם הוא מד מזג אויר,בכללותו דומה המבנה לאוניית ענק משייטת,על המגדלים קישוטים המתארים מסעות של אוניות סוחר בחזרתם מהפלגה ופריקת מטענם.

 

בפועל מתחנה זאת ניתן להגיע לכול נקודה בהולנד,בתחנה עוברות מעל לאלף חמש מאות רכבות ביום, בקופות התחנה ניתן לרכוש כרטיסים לרכבות הנוסעות ברחבי המדינה ,מחוץ למדינה לתחבורה העירונית ולאטרקציות, כרטיסים אלו ניתן גם לרכוש במכונות האוטומטיות לכרטיסים.

 

תחנת מידע של משרד התיירות ממוקם בצריף עץ בצבע לבן מול הכניסה המזרחית של התחנה, תחנת המידע פתוחה בכל יום בשעות 09:00-18:00 , מצידו השמאלי של מרכז המידע ממוקם מרכז המידע העירוני לתחבורה הציבורית הפתוח בימים שני-שישי בשעות 07:00-21:00,בימי שבת וראשון בשעות 10:00-18:00, גם כאן ניתן לרכוש כרטיסים לתחבורה הציבורית.

 

אל התחנה המרכזית נכנסים בשלוש מנהרות המוליכות לרציפים שונים,תחנות האוטובוסים והחשמליות ממוקמים משני צדדי התחנה ,הכניסה לתחנת הרכבת התחתית ממוקמת ממול לכניסה המזרחית של המבנה הנקראת   Lngang Oost , התחנה הימית של המעבורות ,קווי התעבורה המקשרת את מרכז העיר  עם צפון העיר,וסירות המוניות ממוקמת מאחורי התחנה המרכזית ביציאה הצפונית של התחנה.

 

אל התחנה ניתן להגיע בקווי החשמלית שמספרם : 1.4.5.9.13.17.20.24.125 .

החשמליות נעות עד לשעת החצות האחרונה עוזבת את התחנה המרכזית בשעה 24:15, ואז ניתן לנסוע בקווי האוטובוסים היוצאים בכל שעה .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור