דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פריז מגדל אייפל

 
מגדל אייפל
תחבורה ככל הנראה הגישה הטובה ביותר למגדל הוא לקחת את המטרו עד תחנת ארמון טרוקדרו הישן וללכת מן Palais de Chaillot   לסיין.
פתוח בכל ימי השבוע שעות: 1 ינואר - 12 יוני, 9:30-11:00 מעלית , 9:30-6:30 במדרגות.
 
יוני 13 - אוגוסט 31, 9:00 – חצות שני מעלית ומדרגות בחודש ספטמבר 1 -  עד דצמבר 31, 9:30-11:00מעלית , 9:30-6:30 במדרגות .
תחנת מטרו ביר  Hakeim  קו  6   Trocadero  קווים 6, 9 . RER : Champ-de-Mars . אוטובוסים: 42, 69, 72, 82, 87.
גישה לנכים: בכל אחד משלושת עמודי התווך יש מעלית שנכים יכולים להשתמש בה , גישה חופשית של כל השלבים או turnstiles . מבקרים עם ניידות מופחתת יקבלו גישה 1 ו 2 קומות בלבד.
מידע
מגדל אייפל נבנה בעבור התערוכה העולמית בשנת 1889, מתוך 700 ההצעות שהוגשו לתחרות עיצוב, נבחר פה אחד, יצירתו של המהנדס הצרפתי אלכסנדר גוסטב אייפל.
 
לצורתו התנגדו אנשי רוח רבים בפריז ובעולם,כיוון שהרישיון לבנייתו היה אמור לפוג לאחר 20 שנה והצילה אותו מהרס אנטנת הרדיו הצרפתי והטלגרף שהוצבה עליו ובהמשך אנטנת הטלוויזיה .
 
המגדל הוקם גם על מנת להציג את הישגיי הטכנולוגיה באותם ימים, משלו שבעת אלפים טון,מורכב מבסיס הנתמח בארבעה רגלים הנקראות  bents וממגדל,גובהו 321 מטר, במהלך בנייתו נערכו חישובים לנטייה בעת נשיבת רוחות חזקה ועד היום נטייתו במשב רוח מזערית.
 
מתחת לרגלי המגדל טמונים מנועי המעליות והציוד החשמלי בתוך מרתפים ענקיים וניתן לבקר בהם משהו מפלצתי מעט, בשלושת משטחי הצפייה במגדל נשקף נוף מעולה של העיר.
 
במפלס הראשון ניתן לצפות מגובה 58 מטר במפלס תמונה היסטורית של המגדל ושרשרת חנויות למזכרות,מסעדת 95 וסניף דואר לגלויות ובולים כולל פנלים ומפות להסברים על הנצפה.
 
במפלס הבינוני שגובהו 116 מטר נשקפת פנוראמה של העיר והכוללת גם טלסקופים לצפייה,חנויות מזכרות ומסעדת זול וורן, מצגת להבנת פעולת במעליות.
 
במפלס העליון שגובהו 277 מטר, כולל מעבר למרפסת צפיית הנוף גם את משרדו המשופץ של המהנדס אייפל ותבליט משופץ של פניו בשעווה,במרפסת קיימים פנלים עם מפות הסבר לנוף הנצפה ומעט הסברים הסטורים לבנייתו.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור