דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

לונדון מוזיאון שרלוק הולמס Sherlock Holmes Museum

 
מוזיאון שרלוק הולמס  Sherlock Holmes Museum
הכניסה בתשלום
כתובת בייקר מספר 239 או כפי שרוצים שנחשוב 232, שכונה ריגנט פארק ,רובע  קמדן ,בפינה הדרום מערבית של ריגנט פארק .
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות  09:30-18:00 .
טלפון למוזיאון והזמנת סיורים 9358866
תחבורה תחנת מטרו  Baker Street    , תחנת רכבת קלה  Marylebone
מידע 
המוזיאון ממוקם ברחוב בייקר מספר 239, בסמוך לריגנס פארק. מבנה המוזיאון נבנה בשנת 1815 בסגנון גיאורגיאני, ושימש בין השנים 1860 - 1936 כאכסנייה. תקופה זו חופפת את התקופה שבה, לפיו ספריו של קונן דוייל, התגוררו שרלוק הולמס ודוקטור ווטסון ברחוב ביקר.
 
המוזיאון נפתח ב-1990 על ידי האגודה הבינלאומית שרלוק הולמס  במוזיאון תצוגה המשחזרת  את חדר מגוריו של הולמס, בהתאם לתיאורים המופיעים בספר. חדר המגורים נמצא בקומה השנייה, במעלה 17 מדרגות, בצד הפונה אל החצר. המוזיאון מציג בחדרים את כל החפצים שאוזכרו בסיפוריו של דוייל כולל את הכורסא הגדולה שליד האח, כלי הכימיה של הולמס, אוסף זכוכיות מגדלת המקטרות והכובעים שלו . על קיר חדרו של הולמס מצויים חורי הירי המאייתים את ראשי תיבות שמה של המלכה ויקטוריה - אותן ירה הולמס.
 
בקומה השנייה של מבנה המוזיאון משוחזר חדרו של הדוקטור  ווטסון  החדר הפונה לאחורי הבית, בעוד שחדרה של הגברת האדסון  בעלת הבית על פי הספרים  נמצא בחזית הבית בקומה זו. חדרו של דוקטור  ווטסון מציג חפצים המוזכרים בסיפורי שרלוק הולמס כשייכים לווטסון ובהם ספרי רפואה, תיק רופא, וכן יומן משוחזר המציג את הערותיו בכתב יד של ווטסון בהתאם לעלילת הספר כלבם של בני בסקרוויל.
 
בקומה השלישית של המוזיאון בובות שעווה המייצגות את  הדמויות השונות המופיעות בסיפורים, ובהן בובות שעווה המציגות את הולמס, ווטסון, פרופסור מוריאטי, ודמויות אחרות.
 
בקומת הקרקע של המוזיאון מצויה חנות מזכרות.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור